HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Aralık 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Ekim 2020 Perşembe Saat: 15:32

Güney ve Tavlı’dan sağlıkçılara tatlı ziyaret!

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sinan Dinçer Ayyıldız ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek onlara tatlı ikramında bulundu.
Güney ve Tavlı’dan sağlıkçılara tatlı ziyaret!

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Covid-19 (koronovirüs) salgını döneminde özveriyle mücadele gösteren filiyasyon ve sağlıkçıları ziyaret etti, tatlı ikramı yaptı.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sinan Dinçer Ayyıldız’ı ziyaret etti.

Kaymakam Güney, koronavirüssalgınına ilişkin ilk başta merkezi bir bakış açısıyla olaylarla mücadele yürütülürken, yeni normal sürecin ardından valilere, ilçelere inisiyatifin bırakıldığını hatırlattı.

Bu süreçte daha iyi neticeler ve sonuçlar alınması noktasında sağlık sektörünün tecrübesinin önemli olduğunu belirten Kaymakam Güney, şunları söyledi:

“Evde karantinada kalması gerektiği halde evlerinde durmayanların denetimini de sıklaştıracağız. Bizler bu konuda da sizlere yardımcı olacağız. Belediye Başkanımız bu süreçte bizlere personel ve araç desteğinde bulundu. Biz bir aileyiz. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz. Yeter ki sorunun ne olduğunu bilip istişare ile bunu çözmeyi bilelim.”

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye ilçesinin turizm faaliyetleri ve fındık hasadı nedeniyle yaz döneminde hareketli olduğunu, bu nedenle Covid-19 vakalarında artış yaşandığını hatırlattı.

Maske ve sosyal mesafeye mutlaka uyulması gerektiğini belirten Tavlı, ““Biz şimdi burada maskeli ve mesafeli oturuyoruz. Çok yakın tanıdığımız birisi geldiğinde hemen maskemizi çıkararak sohbet ediyoruz. Bu da en büyük riski oluşturuyor. İnsan bu işi en çok tanıdığından kapıyor. Bu süreçte hemşehrilerimizden hassasiyet göstermelerini bekleriz.” dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sinan Dinçer Ayyıldız, ilçede Covid-19 salgınına ilişkin bu güne kadar 8 bine yakın filiyasyon yaptıklarını, şu andaki aktif vaka sayısının 180-200 bandında olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Hastanede yatırılması gereken vakaları izole araçlarımızla alıyoruz. Bir de vakaların temaslıların evinde gidip, bilgilendirilip, karantinada kaldığı sürede olası aksaklıklarda nereyi araması gerektiğinin bilgilendirilmesini yapan bir de filiyasyon araçlarımız var. Toplam 12 aracımız var. Bu araçlarımızla yeri geldiğinde diğer ilçelerimize de yardımcı oluyoruz. Bu süre zarfında toplam 8 bine yakın filiyasyon yaptık.”

Ziyarette Doktor Ezgi İçöz, koronavirüs vaka tespiti ve filiyasyon çalışmalarına ilişkin şu bilgiyi verdi:

 “Pozitif vaka önce sistemimize düşüyor. Sistemci arkadaşlar bunu sisteme düştüğü an fark ediyor. Aramacı ekibimize yönlendiriyor. Aramacı ekibimiz vakayı arayarak nerede bulaştığını, vaka kaynağı, temaslı, toplu organizasyon, toplu taşıma ve benzeri bütün her türlü sorgulamalarını yapıyor. Sonra sistemci arkadaşlar temaslı olduğunu tespit ettiği kişileri sisteme ekliyor. Ayrıca bu sırada ekiplerimiz de sahaya iniyor. Ekiplerimiz sahaya indiğinde filiyasyonlarını sistem üzerinden tamamlıyorlar. Gözden kaçan temaslı fark edildiği zaman onlara da ulaşıyoruz.”

Ziyaretin ardından Kaymakam Güney ve Belediye Başkanı Tavlı filiyasyon ekipleri ve sağlık çalışanlarına tatlı ikramında bulundu.   

Ünye KENT haber


Bu haber toplam 181 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler