HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Kasım 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
23 Ekim 2020 Cuma Saat: 17:57

Gülyalı Belediyesi örnek gösterildi!

İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV), son yayınladığı Yerel Yönetimlerde Dijital Yönetişim Fırsatları adlı raporunda Gülyalı Belediyesi’ni katılımcı belediyecilik alanında iyi uygulama örneği olarak gösterdi.
Gülyalı Belediyesi örnek gösterildi!

Yerel yönetimler alanında birçok alt başlıkla iyi uygulama örneği olarak gösterilen belediyeler arasında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropol şehirlerin ardından Gülyalı Belediyesi’nin zikredildiği görülüyor. Raporun, “Akıllı Şehirler, Dijital Yönetişim ve İyi Örnekler” alt başlığında ifadeler şu şekilde yer alıyor:

“Ülkemizde ise İstanbul, Ankara, İzmir Büyükşehir Belediyelerinin aralarında yer aldığı bir dizi belediyenin belediye meclis toplantılarını canlı yayınlaması, Ankara Büyükşehir Belediyesinin ihaleleri canlı yayınlaması ve bu yönde İzmir Büyükşehir Belediyesinin de yakında ihaleleri canlı yayınlamaya başlamayı planlaması, Ankara Kent Konseyi bünyesinde teknoloji çalışma grubunun şehrin teknolojik dönüşümüne öncülük etmesi, Ordu Gülyalı Belediyesinin mahallelerde yapılması düşünülen çalışmaları mahalle sakinlerine sorması ve Facebook mahalle grupları üzerinden görüşlerin iletilmesi, Kadıköy’de Moda mahallesindeki Facebook sayfası ile mahalle sakinlerinin görüş alışverişi yapması örnek olarak sunulabilir.”

 Şeffaf ve katılımcı belediyeciliği ilke edindik

 Göreve başladıktan sonra “şeffaf ve katılımcı” bir anlayışla Gülyalı Belediyesi’ni yönettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Yönetimde bu iki ilkeyi önemsiyoruz. Vatandaşlarımız Gülyalı Belediyesi’nin kaynaklarının nerelere nasıl harcandığını biliyorlar. Gülyalı Belediyesi’nin Gülyalı’dan, Gülyalılılardan saklayacağı hiçbir şey yok. İhalelerimizi canlı olarak sosyal medya hesaplarımızdan yayınlıyoruz. Pandemi süreci öncesinde Belediye Meclisi Toplantılarımızı mahallelere taşıdık. Şeffaflığın yanında katılımcılığı da getirdik. Vatandaşlarımız taleplerini, isteklerini belediyenin en üst karar organı karşısında özgürce dile getirebiliyor. Çözüme yönelik kararları birlikte alıyor, yatırımları birlikte planlıyoruz. Dayatan değil danışan bir anlayışla Gülyalı’da uygulamaya koyduğumuz ve başarıyla sürdürdüğümüz bu çalışmalarımızın önemli raporlarda iyi uygulama örneği olarak gösterilmesi bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Halkımızla birlikte başarıyoruz” dedi.

 

 

Bu haber toplam 116 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Gülyalı, Belediyesi, örnek, gösterildi!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler