HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
28 Ekim 2020 Çarşamba Saat: 17:19

Ünye’yle ilgili ilk rapor TravelShop’dan

ÜTSO önderliğinde, Ordu Valiliği, Ünye Kaymakamlığı ve DOKA iş birliğiyle kısa bir süre önce düzenlenen Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi sonrası TravelShop ilk raporu hazırlayan tur operatörü oldu.
Ünye’yle ilgili ilk rapor TravelShop’dan

Ünye’de turizm anlamında birçok turizm faaliyetinin aynı anda gerçekleştirilebileceğini belirten TravelShopTurkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, iyi bir çalışma yapılırsa 5 yıl içerisinde Ünye’nin dünyanın sayılı destinasyonlarından birisi haline getirilebileceğini söyledi.

 

Ünye’deki turizm paydaşları, STK’lar, Valilik, Belediyeler gibi tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışarak bunun gerçekleştirilebileceğini işaret eden Kalender, “Bence burada doğa, kültür ve gastronomiyi birleştirerek sıra dışı bir program yapabiliriz.” dedi.

 

Kalender, Ünye’nin uluslararası düzeyde reklamının yapılması isteniyorsa, 3 ila 5 yıl arası sürecek ve gelenekselleşecek bir programa sadık kalınması gerektiğini belirterek, bu tür programlarının da fındık vb. mahsul alınan süreçlerine denk getirilmesini önerdi.

 

Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin dünyaya açılması için Ünye başta olmak üzere ildeki turizm destinasyonlarını5 gün boyunca gezen 41 tur operatörlerinin ceoları, bölgeye ilişkin tuttukları notları ve yapılması gerekenlerden oluşacak raporları hazırlamaya başladı.

-Ordu nadir şehirlerden biri-

TravelShopTurkey Genel Müdürü, Amerika merkezli Uluslararası Ekoturizm Derneği Başkan Yardımcısı ve Avrupa ve Asya’dan Sorumlu tek yetkili Başkanı, Meksika merkezli Uluslararası Düğün Derneği’nin Avrupa ve Asya’dan sorumlu Başkanı Murtaza Kalender, Ordu ilinin mükemmel bir doğası olduğunu söyledi.

*Ünye’de doğa, kültür ve gastronomiyle sıra dışı program yapılabilir

“Turizm anlamında Ordu/Ünye’de birçok turizm faaliyeti aynı anda gerçekleştirilebilir. Bence burada doğa, kültür ve gastronomiyi birleştirerek sıra dışı bir program yapabiliriz. Öncelikle, Ordu’daki Turizm acentelerinin ve tüm turizm paydaşlarının yeteri kadar bu 3 elementle ilgili çalışma yapmalarını sağlamalıyız. Ordu/Ünye’deki güçlü bir acente ve gerek yurtiçi ve yurtdışından gelecek taleplerini karşılayabilecek bir acente kimliği bölgenin turizmde kalkınmasına katkıda bulunacaktır.

* Ekolojik Köyler geliştirilmeli

Özellikle, gezmiş olduğumuz Ekolojik Köyler daha da geliştirilerek EcologicalVillage, EcologicalFarming ve OrganicCuisine adı altında tesisleşip turizme kazandırılarak Türkiye ve dünyanın gözde yerlerinden biri olabilir.

Bunu için yapılması gerekenler, çok basit. Öncelikle gelecek müşterinin konforunu sağlamak, gelen turistlerin orada daha fazla kalabilmesi için bölgeye göre yürüyüş turları, bölgeye özel tarımsal faaliyet ve ürünleri içeren benzeri programlar geliştirmek bunlardan bazıları. Kültür Turları ve doğa turları da eklenerek bu programlar zenginleştirilebilir.

-Biz neler yapabiliriz? -

Yukarıda bahsetmişim olduğum gibi birçok global STK’da yönetici vasıflı pozisyonlarımız olduğu gibi aynı zamanda yurtiçi ve dışında Turizm Fuarlarının altyapılarını organize ediyoruz. 50’ye yakın destinasyonda Workshop organizasyonları ve 100’e yakın ülkede de Turizm Fuarlarına iştirak ettik.

İyi bir çalışma yapabilirsek, 5 yıl içerisinde, Ordu/Ünye’yi dünyanın sayılı destinasyonlarından birisi haline getirebiliriz. Ordu/Ünye’deki turizm paydaşlarımız, STK’lar, Valilik, Belediyeler gibi tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışarak bunu gerçekleştirebiliriz.

Örnek vermek gerekirse, 206 ülkede, 15.000’den fazla üyesi bulunan Uluslararası Ekoturizm Derneği etkinliğini Ordu/Ünye’de yapar ve bunu geleneksel hale getirirsek, kısa sürede daha az maliyetle, daha büyük kitlelere ulaşmış oluruz.

Bir diğer örnek ise, Ünye’de B2B Çalıştay etkinliği organize ederek, dünyanın en iyi 150 Tur Operatörünü Türkiye’ye getirip, eğitim gezileriyle 5 yıl boyunca sürdürebiliriz. Bu şekilde, orada hem dünyanın en iyi tur operatörlerine yerinde tanıtım fırsatı bulunacak ve tüm sosyal medya mecralarında, Ordu’nun organik reklamı gerçekleşecektir. Gelecek acenteler, potansiyel sahibi olacaklarından, diğer gelemeyen acenteler de dolaylı yoldan Ordu’yu pazarlamış olacaklardır.

Eğer Ünye’nin uluslararası düzeyde reklamının yapılması isteniyorsa, 3 ila 5 yıl arası sürecek ve gelenekselleşecek bir programa sadık kalınmasıdır. Bu tur programlarının da fındık vb. mahsul alınan süreçlerine denk getirilmesi önerilir zira insanlar ne gördüyse onu pazarlama eğilimindeler.”

 

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 743 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye’yle, ilgili, ilk, rapor, TravelShop’dan

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler