HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Aralık 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
28 Ekim 2020 Çarşamba Saat: 18:57

Haftanın teması; Peygamberimiz ve Çocuk..

Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla açıklama yapan Ünye Müftüsü Ali Işık, ‘’Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin hayatı, bütün veçheleriyle birlikte bizlere en güzel örnekleri sunar.” dedi.
Haftanın teması; Peygamberimiz ve Çocuk..

Bu yıl ki Mevlidi Nebi etkinliklerinin temasının “Peygamberimiz ve Çocuk” olarak belirlendiğini ifade eden Işık, çocuklara karşı nasıl olunması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Ünye Müftüsü Ali Işık,  ‘’Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin hayatı, bütün veçheleriyle birlikte bizlere en güzel örnekleri sunar. Onun her bir günü her bir insanla iletişimi âdeta bir sevgi, saygı ve merhamet tablosudur. Müslümanlar kıyamete kadar unun sözü, hâl ve hareketleriyle billurlaşan bu tablolara bakarak kendi kimliğini, kişiliğini, toplumsal yapısını inşa ederler.” dedi.

Haftanın teması; Peygamberimiz ve Çocuk..

Işık açıklamasında, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl ki Mevlidi Nebi etkinliklerinin temasını “Peygamberimiz ve Çocuk” olarak belirlediğini ifad ederek şunları söyledi; “Efendimizin (S.A.S) özellikle çocuklara yaklaşımı merhameti, sevgisi ebeveynler için öğretici, yol gösterici nüanslarla doludur. Neticede Allah Resulünün çevresindekilerle kurduğu iletişim nebevi bir ahlakın sonucuydu. İnsanlara verdiği öğütler, öğrettiği yol ve yöntemler Cenab-ı Hakkın rızası doğrultusunda teşekkül etmekteydi. Bundan dolayı onun sünnetiyle ortaya koyduğu ahlak, sadece kendi zamanını değil, kıyamete kadar ümmetini de aydınlatmaya devam edecektir.

Çocuklanır dertleriyle dertlenir, sevinciyle sevinirdi

Peygamberimiz çocukları çok severdi. Bazen adlarıyla bazen “Yavrucuğum” bazen de “Kardeşimin oğlu” gibi hitaplarla seslendiği çocukları uzun uzun dinler onların derdiyle dertlenir, sevinciyle sevinirdi. Çocuklarda onun bu ilgisinden büyük memnuniyet duyardı. Çocukluğu Hz. Peygamberin yanında geçen Enes (r.a.) Efendimizin hiçbir zaman azarlamadığını, asla incitmediğini söylemiştir.”

Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid-i Nebi Haftasının ve idrak edeceğimiz Mevlit Kandilinin İslami bilincimizin ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olması temennisiyle, sağlık ve huzur içinde nice kandillere erişmemizi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. “ 

Ünye KENT haber

Bu haber toplam 382 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Haftanın, teması;, Peygamberimiz, ve, Çocuk..

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler