HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Aralık 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
31 Ekim 2020 Cumartesi Saat: 17:46

“Gelişmeleri üzülerek takip ediyoruz”

Geçen yıl evinin önünde öldürülen Ceren Özdemir'in adına kitap basılması ve satış yapılması üzerine Özdemir ailesinden açıklama geldi.
“Gelişmeleri üzülerek takip ediyoruz”

Açıklamada "Son günlerde Ceren’imizin adı üzerinden yardımlar ve Demir Ali’mizin suistimal edildiği yönündeki gelişmeleri üzülerek takip ediyoruz" denildi.
Geçen yıl Altınordu ilçesindeki evinin önünde hunharca öldürülen Ceren üniversite öğrencisi Özdemir'in adına kitap basılması ve satış yapılması üzerine  Özdemir ailesinden açıklama geldi. 


Açıklamada şöyle denildi; "Biz, yapılan şeylerin iyi niyet içerdiğine inanmak istiyoruz. Ancak en küçük bir yanlış anlaşılma olmasından da rahatsızlık duyarız.

Ceren ve Demir Ali bizim çocuklarımızdır. İçimizde kanayan yaramızdır. Hassasiyetimize saygı duyulacağını düşünüyoruz.

Ceren’imizin adının hiçbir ticari iş ile anılmasını istemedik ve bundan sonra da istemeyiz. Onun, o kısacık ömrünün kitaplara, şarkılara, meydanlara, sanat ve kültür yapıtlarına konu olması, gençlere örnek olması kabul edeceğimiz ve destekleyeceğimiz bir durumdur. 

Kitabın geliriyle sanatçı kızlara burs sağlanması amaçlandı

Bu mantık çerçevesinde ve bir proje kapsamında kitabının yazılmasına müsaade ettik ve o kitap da yazıldı. Kitap, biz ailesinin ve kamuoyunun yürekten desteklediği ulvi bir amaca hizmet edecektir ve yayına hazır durumdadır. Ceren’imizin hikâyesi kendisi gibi sanatçı kızlara burs sağlanması ve yeni Cerenler yetişmesi için kaleme alınmıştır. Bu amacın dışındaki hiçbir çabaya gönlümüz razı değildir. Dostlarımızın, hemşerilerimizin bize anlayış göstermesini bekliyoruz. 

Ceren’in ruhunu incitmeyelim

Ceren, Demir Ali için bir şeyler yapılmasını çok isterdi. Kendisi için güzel şeyler yapılıp söylenmesini çok isterdi. Hassas ve duygulu bir çocuktu Ceren. Lütfen onun ruhunu incitecek, bizi ve Ceren’i sevenleri üzecek mevzulara konu edilmesin. Ceren’in ailesi olarak, Ceren adına Demir Ali için yapılacak bir şey varsa biz gereğini yaparız. Lütfen bu üzücü duruma bir son verilsin. 

Hassas davranmaya ve kimsenin kalbini kırmamaya özen gösteriyoruz. Yaşanan tüm olaylar, tartışmalar ve kavgalar gözümüzün önünde seyretmektedir ve Ceren’imizin adı geçmektedir. Lütfen empati kurarak davranın.

Ceren ve Demir Ali için iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışanlara teşekkür ediyoruz. Bizleri üzmeyecek ve desteğimizi almış çabaların yanında olduğumuzu belirtir saygılar sunarım. 

Demir Ali için duacıyız. Allah Ceren’in ömrünü Demir Ali’ye versin."

Ordu Gazete

Bu haber toplam 2.598 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Gelişmeleri, üzülerek, takip, ediyoruz”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler