HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
17 Kasım 2020 Salı Saat: 18:10

İstanbul'daki ordulular maden konusunu görüştü

Ordu’nun 19 ilçesinin İstanbul’daki sivil toplum başkanları maden ve çevre sorunları için bir araya geldikleri toplantıda bundan böyle düzenli olarak konuyu ele alma kararı aldı.
İstanbul'daki ordulular maden konusunu görüştü

Ordu’nun, merkezi İstanbul’da bulunan 19 ilçesinin dernek ve federasyon başkanları; madenler, HES’ler, taşocakları, çöp, yayla suları ve her türlü çevre sorunu konusunda görüş alışverişinde bulunmak ve yasalara uygun şekilde mücadele etmek için ilk kez Fatsalılar Derneği’nde toplanarak, ortak hareket etmek kararı aldı.

Toplantının yöneticiliğini yapan Fatsalılar Dernek Başkanı SefaiUzunyurt, Ordu tarihinde madenler ve çevre sorunlarıyla ilgili olarak ilk kez bu kadar ilçe STK başkanı ve yöneticisinin katılımıyla bir toplantı yapıldığını söyleyerek, “Siyasi ayırım gözetilmeksizin yasalara saygılı olarak ortak hareket edersek başarılı oluruz.” dediler.

Toplantıya katılan Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gönül, Ordu'daki maden sahaları ve diğer çevre konuları hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu. Tüm STK başkanları ise madenler, HES’ler, taşocakları, çöp, yayla suları ve her türlü çevre sorunu konusunda görüş ve önerilerini açıkladıktan sonra; ortak hareket etme, tüm ilçelerin başkanlarından oluşan komisyon kurulmasına, bir Watsaapp grubu oluşturulmasına ve kamuoyuna ortak bir bildiri sunulmasına karar verdiler.  Ayrıca toplantıların belirli aralıklarla devam etmesini de kararlaştırdılar.

 

Bu haber toplam 1.639 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler