HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
5 Aralık 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
20 Kasım 2020 Cuma Saat: 17:50

Düzenen e-seminere ilgi çok fazlaydı …

Ordu Mali Müşavirler Odası; Tek Düzen Hesap Planı uygulamasında yapılan hatalar, 7256 sayılı yapılandırma kanunu ve yapılandırma kanunu ile getirilen yeni teşvikler semineri gerçekleştirildi.
Düzenen e-seminere ilgi çok fazlaydı …

Ordu Mali Müşavirler Odası;ordordusmmmotvyoutube kanalı ve zoomuygulaması üzerinden canlı olarak yayınlanantek düzen hesap planı uygulamasında yapılan hatalar, 7256 sayılı yapılandırma kanunu ve yapılandırma kanunu ile getirilen yeni teşvikler" Seminerinin Açış Konuşmasını Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır Baş ve İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir yaptı. Seminerin sunumunu ise İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Eğitmen Halim Bursalı gerçekleştirdi. Semineri canlı olarak beş yüze yakın meslek mensubu ve stajyer takip etti. Toplam izleme ise iki binin üzerinde gerçekleşti.

Muhasebeciler için mücbir sebep hali kabul edilmeli

Seminere katılan İstanbul Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir;“Bu günlerde mesleğimizle ilgili, ülkemizle ilgili, ekonomimizle ilgili, siyasetle ilgili, hukukla ilgili sıkıntılarımız var ama en önemlisi sağlığımızla ilgili çok büyük sıkıntılarımız var. Sağlığımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Maske mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. En tehlikeli gruplar içerisinde bulunuyoruz. İstanbul’da üzülerek ifade ediyorum vefat eden meslek mensuplarımızın sayısı 20’yi geçti. Artık testleri pozitif çıkan ve hastanede olan meslektaşlarımızı sayamıyoruz. Bu sayının %99 evde otururken, düğüne, cenazeye gidip hastalığı kapmaktan değil, Mesleğini icra ederken bu hastalığa yakalandılar. Ama bir şeyi anlamıyorum. Sosyal Güvenlik Kurumu neden mücbir sebep kabul etmez bu hastalığa yakalanan veya temaslı olup karantinada olanları mücbir sebep kapsamı dışında bırakılır. Bunu anlamaktan zorlanıyorum. Bu işin tartışması olmaz. SGK tarafından Meslektaşlarımızın için de mücbir sebep hali kabul edilmelidir. Bu sorunların dikkatealınması lazım. Artık ast üst meselesi değil, sorun hepimizin meselesi kimse şunu göz ardı etmesin, Doktorlar olmazsa Muhasebeciler, Muhasebeciler olmazsa Avukatlar olmaz, Avukatlar olmazsa Devlet olmaz, Cumhuriyet olmaz, Demokrasi olmaz hepimizin birbirine ihtiyacı var. Umarım bu konularda acil tedbirler alınır. Hepimiz dikkatli olmasını rica ediyorum.” dedi

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitmen Halim Bursalı Tek Düzen Hesap Planı uygulamasında yapılan hatalar, 7256 sayılı yapılandırma kanunu ve yapılandırma kanunu ile getirilen yeni teşvikler konusunda iki saat süren bir sunum gerçekleştirdi. Seminer sonrasında soru ve cevap bölümü yapıldı.

Ünye KENT HABER/BÜLTEN

Bu haber toplam 292 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Düzenen, e-seminere, ilgi, çok, fazlaydı,

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler