HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Ocak 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba Saat: 16:23

Kadına şiddetin önlenmesi herkesin sorumluluğu..

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı Sosyal Politikalar Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Türkan Türkoğlu, “Kadına şiddetin önlenmesi için somut adımlar atılması tüm bireylerin asıl sorumluluğudur.”dedi.
Kadına şiddetin önlenmesi herkesin sorumluluğu..

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklama yapan, İYİ Parti Ünye ilçe teşkilatı Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Türkan Türkoğlu,  “Kadına şiddetin önlenmesi için somut adımlar atılması tüm bireylerin asıl sorumluluğudur.”dedi.

Türkan Türkoğlu açıklamasında şunları söyledi; “Günümüzde yalnızca kadın olmaları nedeniyle cinsiyete dayalı ayrımcılığa uğrayan, şiddete maruz kalan kadın sayısının giderek arttığını görmekteyiz. Kadınlarımız evde, işyerinde, otobüste, sokakta canice şiddete maruz kalmaktadırlar. Yapılan tüm bilinçlendirme çalışmalarına ve yasal düzenlemelere rağmen kadınların temel hak ve özgürlükleri ihlal edilmeye devam etmektedir.. Ülkemizde yaşayan kadınlarımızın çok ciddi bir oranı, fiziksel, cinsel, psikolojik, ekonomik şiddete maruz kalmakta, her yıl artan oranda yüzlerce kadın öldürülmektedir

Kul hakkı ve insanlık ayıbı…

Millet olarak yüce gördüğümüz inanç ve değerler dünyasında kadın her zaman muhterem ve onurlu bir yere sahiptir. Kadına yönelik şiddetin bizim inanç,gelenek ve göreneklerimizde hiçbir gerekçesi ve yeri yoktur. Bu tür olayları, hem kul hakkına girmek hem de bir insanlık ayıbı olarak görüyoruz.

Kadın mutsuz olursa toplum mutsuz olur

Kararlı bir devlet politikası uygulanmadıkça, şiddetle mücadele için yasa çıkarmak, uluslararası sözleşmeleri onaylamak yeterli olmuyor.Bilmeliyiz ki kadın mutsuz olursa toplum mutsuz olur, ülke mutsuz olur. Bizler Türk kadınının olmasını gereken yerde olması için, önümüze konulan tüm engelleri aşmak ve istediğimiz hedefe ve gerçek anlamda eşitliğe ulaşmak için elimizden gelenin hep daha fazlasını yapacağımıza söz veriyoruz.

Kadına şiddetin önlenmesi tüm bireylerin asıl sorumluluğudur

Sevgili Peygamberimizin “Cennet anaların ayaklarının altındadır.” sözü bir slogan olmaktan çıkarılıp, yaşamımıza yön veren vazgeçilmez bir ahlak ilkesi olarak benimsememiz gerekiyor. Kadına şiddetin önlenmesi için somut adımlar atılması tüm bireylerin asıl sorumluluğudur.”


Bu haber toplam 329 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler