HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
30 Kasım 2020 Pazartesi Saat: 14:04

Akkuş-Niksar Caddesi girişine ‘Kültürel Kavşak’..

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye sahil yolu Akkuş-Niksar Caddesi girişinde yapılacak kavşak çalışmasına “Kültürel Kavşak” önerisi getirdi.
Akkuş-Niksar Caddesi girişine ‘Kültürel Kavşak’..

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye’deki kavşak çalışmasına Sanayi Sitesi’nden başladı.

-Ünye’deki çalışmalarda turizm kimliği göz önünde bulundurulmalı -

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ünye’de yapılacak tüm yatırım ve hizmetlerin inşasında şehrin turizm kimliğinin göz önünde bulundurulması gerektiğini, bu nedenle de ilçede yapılacak kavşak çalışmalarında kültür ögelerinin dikkate alınmasının önemli olduğunu söyledi.

Akkuş-Niksar Caddesi girişine‘Kültürel Kavşak’ uygulaması -

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Sanayi Sitesi Kavşak düzenlemesinin hayati bir önem arz ettiğini ifade eden Adnan Sobi, ikinci bir kavşak düzenlemesi için de Akkuş-Niksar Caddesi girişindeki kavşağın düzenlenmesine ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Sadece ilçemizde değil,bölgemizdeki manevi değerlerin en başında gelen Yunus Emre Türbesi, ilimiz ve ilçemiz için son derece önem arz etmektedir. Bu manevi değerimizi öne çıkarmak ve hak ettiği değeri vermek adına, Yunus Emre Türbesine de açılan ve kentimizin en önemli arteri olan Akkuş-Niksar Caddesi girişindeki ana kavşakta yapılacak düzenleme Yunus Emre merkezli ‘Kültürel Kavşak’ modeli ile yapılmasını talep ediyoruz.

Ayrıca bu kavşak, sahilden içeri açılan Tarihi İpek Yolu’nun da giriş kapısıdır.Bu çok önemli tarihi özellik te kavşak düzenlenmesinde göz önünde bulundurulmalıdır.

Kavşakta üç boyutlu çalışma -

Büyükşehir Belediyemiz buradaki çalışmasında kavşağın orta noktasına üç boyutlu Ünye Kalesi, İpek Yolunu temsilen kervan görseli ve Yunus Emre Parkı’nda bulunan Yunus Emre heykeli, yönü türbe tarafını gösterecek şekilde yerleştirilerek, tarihi, turistik ve manevi değeri olan bir çalışma yapmalıdır. Böylelikle burayı Kültürel Kavşak haline getirerek, önemli bir hizmeti hayata geçirmiş olacaktır. Üç boyutlu görsellerin yapımında derneğimiz her türlü katkıyı sunmaya hazırdır.

-Led ışıklar kaldırılarak görsel kirlilik kaldırılmalı -

Ayrıca kavşaktan itiberenAkkuş-Niksar Caddesi Yunus Emre Türbesi yol ayrımına kadar olan yol boyunca Yunus Emre'nin veciz sözlerinin olduğu Ünye taşından yazı tabletler yerleştirilmesi bu ana caddemizin de kimlik kazanmasına katkı sunacaktır. İlimizin birçok kavşağında bulunan ve hiç bir anlam ifade etmeyen led ışıklandırma bu çalışmada olmamalıdır

Bu konuda ÜNTİD olarak her zaman Ordu Büyükşehir Belediyemizin yanında olduğumuzu belirtmek isterim.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 506 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler