HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ocak 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
30 Kasım 2020 Pazartesi Saat: 16:18

Yangına karşı güvenli bir Ordu!

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğü ekipleri,her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde yangın güvenliği denetmilerini sürdürüyor.
Yangına karşı güvenli bir Ordu!

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve ilgili yönetmelikler kapsamında kamu kurum ve kuruluşları, özel kuruluşlar ve gerçek kişilerce kullanılan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde yangın güvenliği denetimlerini sürdürüyor.Denetimlerde kamu kurum ve kuruluşları, özel kuruluşlar ve gerçek kişilerce kullanılan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmenin; tasarımı, yapımı, işletimi, bakımı ve kullanımı esnasında herhangi bir şekilde çıkabilecek yangınlarda can ve mal kaybını en aza indirerek en kısa sürede söndürülmesini sağlamak hedefleniyor.

605 yapı, bina, işletme, tesis, kamu ve özel binalar denetlendi

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğü denetim ekipleri, yapılan denetimlerde görülen eksiklikleri; kurum, kuruluş ve iş yeri yetkililerine yazılı ve yerinde anlatarak gerekli olan teknik koşulların yerine getirilmesi konusunda bildirimde bulunuyor. Yangın güvenliği yönetmeliği koşullarını yerine getiremeyen tesis ve işletmelere ise güvenlik önlemlerini yerine getirinceye kadar ki süreçte yangın emniyet raporu verilmiyor.

Büyükşehir İtfaiye Önleme Şube Müdürlüğü denetim ekipleri, 2020 Ocak ayından bugüne kadar 605 yapı, bina, işletme, tesis, kamu ve özel binaları yerinde denetledi.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti veriliyor

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, iş yeri sahiplerinin binalarında yangın güvenliği uygulamalarını almadan önce Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabileceklerini söyledi.Yangın güvenliği ile ilgili kamu kurumu, özel kuruluşlar ile her türlü büyük ve küçük işletmelerin önceden yaptığı hazırlıkların ilgili mevzuatlara göre eksik ya da yanlış olabileceğini ifade eden Daire Başkanı Çınkıl, “İş yeri sahipleri, istenen koşulları yerine getirebilmek için yapmış olduğu hazırlıkları yıkıp, iş yerinde yeni düzenlemeler yapmaya mecbur kalabiliyor. Bunun sonucunda yeniden inşaat işleri çıkmasıyla ilave zaman kaybı, ek maliyet yükü gibi bir dizi mağduriyetler oluşabiliyor. Vatandaşların bu sıkıntıya düşmemeleri için binalarında yangın güvenliği uygulamaları yapmadan önce itfaiye ekiplerinden ücretsiz danışmanlık hizmeti almaları önem arz ediyor” dedi.

Ünye KENT Haber/Bülten

 

 

 

Bu haber toplam 223 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yangına, karşı, güvenli, bir, Ordu!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler