HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
16 Aralık 2020 Çarşamba Saat: 12:40

Borsa ile Ziraat Bankası arasında önemli işbirliği!

Ünye Ticaret Borsası ve Ziraat Bankası, Bankkart Tedarik Zinciri Finansmanı protokolünü imzaladı.
Borsa ile Ziraat Bankası arasında önemli işbirliği!

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu yaptığı açıklamada Ziraat Bankası ile çok önemli bir iş birliği başlattıklarını ifade ederek, “Tüm üyelerimize, ticari mal alım-satımlarında, güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkânı getiriyoruz. Böylece tedarik zincirinin aksamadan sürdürülmesine ciddi bir katkı sağlıyoruz. Ziraat Bankkart ile ekonomiye kazan-kazan anlayışını getirmiş oluyoruz. Tedarik Zincirinin işleyişini ve devamlılığını kolaylaştırıyoruz. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açıyoruz” dedi.

 Nakit akışı rahatlayacak

Uslu açıklamalarına şöyle devam etti; “Bu sayede, üreticiler veya satıcılar tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabileceklerdir. Sattıkları mal bedelini, alacak riski taşımadan Ziraat Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli alacaklar. Böylece nakit akışını öngörülebilir hale getirmiş olacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Böylelikle 1,5 seneye ulaşan kredi imkanına kavuşacaklar. Ödemelerini, esnek vadelendirme ile yapacaklar. Böylece nakit akışlarını rahatlatacaklar. Yani kısaca, mal almak gerekince, bu kart ile para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da, bu kimdir diye endişe etmeden malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil ediyor.

 Kredi faizlerini düşürecek

Ayrıca; 81 il 160 ilçedeki Oda ve Borsalar ile 61 Sektör Meclisinin tüm üyelerinin de, Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde, hem satıcı hem de alıcı olarak bu sistemden yararlanabilecek. Tedarik zincirini güven altına alacak bu sistemin, KOBİ’lerin kredi faizlerinin düşmesine de yardımcı olacaktır. Düşen finansman maliyetleri KOBİ’leri yatırım ve üretim için teşvik edecek, KOBİ’nin hem finansal istikrarını hem tedarik zincirini daha istikrarlı hale getirecek ve tedarik kanallarını garanti altına alacak. Bunun da alıcı konumundaki büyük firmaların, bu tedarik zinciri finansmanına dâhil olmalarını motive edeceği ortadadır.

 Nefes kredis kampanyaları düzenledik

TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak ekonomik sıkıntıların en yoğun hissedildiği dönemlerde Nefes Kredisi kampanyaları düzenledik. Elimizdeki tüm kaynakları, birleştirip, üyelerimize düşük maliyetli kredi destekleri sağladık. Son 4 yılda düzenlediğimiz kampanyalarla KGF kefaleti ile 150 bin firma 15 milyar lira uygun koşullarda finansmana kavuştu. Bu yıl pandemi başlayınca da Nefes Kredisi kampanyasına başladık. 50 bin firma KGF kefaleti ile 3 milyar lira kaynağa ulaşmıştır.”

 Borsa ile Ziraat Bankası arasındaki protokolü Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Meclis Başkanı Erhan Aydın,Ziraat Bankası Ünye Şube Müdürü Senai Türkmen, Liseler Mah. Şube Müdürü Adem Saka arasında imzalandı. Protokol 15.12.2020 tarihi ile yürürlüğe girerek üyelerin hizmetine sunuldu.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 237 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Borsa, ile, Ziraat, Bankası, arasında, önemli, işbirliği!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler