HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
21 Aralık 2020 Pazartesi Saat: 15:02

Semiz: Pandemi nüfusumuzu artırdı!

Pandemi süreci boyunca geçtiğimiz Mart ayından bu yana büyükşehirlerden dönüş olduğuna işaret eden Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, süreç içerisinde nüfuslarında artış olduğunu belirtti.
Semiz: Pandemi nüfusumuzu artırdı!

Yaz ayında nüfuslarının 5-6 kat arttığına işaret eden Başkan Hüseyin Semiz, geçen yaz ilçe nüfusunun 70-80 binleri bulduğunu söyledi.

PandemininÇayaşı’nda yüksek, çok anormal rakamlara ulaşmadığını belirten Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, Çaybaşılıların kurallara sıkı sıkıya uyduğunu bundan da memnuniyet duyduklarını söyledi.

Başkan Semiz Flaş Radyo’daki Bir Konu Bir Konuk programında Ünye Kent Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk’e konuk oldu.

Programda koronavirüsle ilgili olarak Çaybaşı ilçesinin durumunu anlatan Semiz şunları söyledi; “24 Aralık’ta ihalesi yapılacak olan 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesi’nin ilimize çok büyük bir katma değer ve sağlık anlamında çok büyük katkı sunacağını biliyorum. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Genel Başkanvekilimiz Numan Kurtulmuş Meye, milletvekillerimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza bu mevzuyu devamlı gündemde tuttukları için teşekkür ediyorum.

Randemi sürecinde Çaybaş’nda anormal bir durum yaşanmadı

Pandemi süreci tabi ilçemizde de görüldü, ancak bu süreçte orantısı yüksek, çok anormal bir durum olmadı. Ama bu olmayacak anlamına gelmiyor. Çünkü buraya gelirken bile bir cenaze gördük, arkasında tek bir araç yoktu. Çaybaşı Belediyesi olarak pandemi sürecinde tüm hazırlıklarımızı yaptığımızı düşünüyoruz. Pandemi sürecinde ikinci yılımızın içindeyiz. Maskelerimizi, hijyen maddelerimizi mümkün olduğunca kalitelilerinden tedarik ettik.

Pandemi sürecinde nüfusumuz arttı

Pandeminin tetiklemesiyle büyükşehirlerden köye dönüş oldu. Köylerden geri yaşadıkları şehirlere dönmeyen hemşerilerimiz var. Çaybaşı’nda özellikle yaz aylarında 5-6 katına çıkan bir nüfus oldu. Yaz aylarında 70-80 bin nüfusumuz oldu. Bunu biz belediye olarak gerek sudan, gerek çöpten anlayabiliyoruz. Bizde dedik ki bu süreçte temizlik ekiplerimize ağırlık verelim. Zaten hastalık söz konusu bir de temizlikle ilgili sıkıntısı yaşanmasın. Toplu taşıma araçlarımızı ve toplu oturulan alanların hijyenini, temizliğini, dezenfaktınını  mümkün olduğunca filyasyonunu sağlamaya çalıştık. Pazar yerlerimizi şekillendirmeye çalıştık. Bir ara okul bahçelerinde denedik. Giriş çıkış noktalarında güvenlik şeritleri ile kontrol altına almaya çalıştık.

Esnafımızı mağdur etmemeye çalıştık

Tabi diğer taraftan esnaf ve vatandaşlarımızı da mağdur etmemeye çalıştık. Pandemi esnaf için en zor olan bölüm. Çünkü bütün yük her zaman olduğu gibi tüm krizler, sıkıntılar, hastalıkların en ağır yükünü esnaflarımız çekiyor.

Sayın Kaymakamımız başkanlığında bir hıfzı sıhha kurulumuz var. Sadece kıraathaneler, kahvehaneler değil 8-10 meslek dalındaki esnafımıza bir yardım planlıyoruz. Zor günlerinde onların yanlarında olmak için elimizden geleni yapacağız, yapmak da zorundayız.

Halkımız yasaklara fevkalade uyuyor

Çaybaşı halkı yasaklara fevkalade uyuyor. İbadethanelerinden tutun sosyal mekanlarına, parklarına kadar her şeye ki vatandaşlarımızın evlerinin hemen yakınında bahçesi var. Yüzde 90’ı böyledir. Onlar orada zaten tedavi oluyorlar.

Ünye KENT Haber

 

 

 

Bu haber toplam 284 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Semiz:, Pandemi, nüfusumuzu, artırdı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler