HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
8 Ocak 2021 Cuma Saat: 16:30

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler; “Gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için sorumluluk bilinci içerisinde fedakârca çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum” dedi.

 

Başkan Güler mesajında teknolojinin gelişmesiyle birlikte her anlamda objektif ve doğru bilgiye daha kısa sürede ulaşma ihtiyacının artmış olmasının, basını daha da sorumlu hale getirdiğini belirterek şu görüşlere yer verdi:

 

Basının meslek ilkeleri ve değerleri asla değişmemeli

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte basın mensupları yeni ve farklı birçok mesleki değişime tanıklık etmekte, yaşanan süreç internet ve tv gazeteciliği gibi farklı yeteneklerin birlikte kullanılmasını da gerekli hale getirmektedir. Bütün bu değişime rağmen gazeteciliğin meslek ilkeleri ve değerleri ise asla değişmemiştir. İletişim teknolojilerinin bireysel kullanım oranındaki hızlı artışı, yazılı ve görsel basının yanı sıra sosyal medyayı da günlük hayatımızın içerisine dâhil etmiştir. Bu açıdan her anlamda objektif ve doğru bilgiye daha kısa sürede ulaşma ihtiyacının artmış olması, basını daha da sorumlu hale getirmektedir.

 

Basının yorum ve düşüncelerine önem veriyoruz

Ülkemizin her köşesinde özverili çabaları ile insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak üzere görev yapan basın çalışanlarımız; vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olma konusundaki misyonunu, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirerek, düşünce hürriyeti ile hak ve adaletin sağlanmasında etkili bir araç olmuştur.

Yaşadıkları kentin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına yardımcı olan, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha hızlı şekilde çalışmasına yön veren gazetecilerimizin yorum ve görüşleri ülkemizin gelişmesi açısından da son derece önemlidir.

 

Çalışmalarımızı halkla paylaşmamızda katkıları büyüktür

Geride kalan görev sürecimiz içerisinde ilimizin gelişmesi ve kalkınmasına dönük yürüttüğümüz tüm projelerimizin halkımıza tanıtımında değerli besin mensubu arkadaşlarımızın katkısı büyüktür. Olumlu eleştirilerinin yanı sıra eksik gördükleri konular hakkında ki yorumları da bizler için her zaman önemsenecek değerli fikirler olarak yer almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için sorumluluk bilinci içerisinde fedakârca çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal eden basın mensuplarını rahmetle anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ünye KENT Haber/Bülten

 

 

Bu haber toplam 574 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Günü, Kutlu, Olsun

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler