HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
12 Ocak 2021 Salı Saat: 18:26

Kurtuluşumuz Samsun-Sarp demiryolu ile mümkün!

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, “Karadeniz Bölgesi olarak kurtuluşumuz Samsun-Sarp demiryolu hattı ile mümkün.” dedi.
Kurtuluşumuz Samsun-Sarp demiryolu ile mümkün!

Kara; Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Samsun-Sarp arasına yapılması istenen demiryolu hattı ile ilgili olumlu görüş bildirmesinin heyecanla karşılandığını söyledi.

 

Ulaştırma Karaismailoğlu’nun ‘Samsun-Sarp Demiryolu için çalışıyoruz’ şeklindeki açıklamasını değerlendiren Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kara, şöyle konuştu: ”Bölgemizin Doğudan-Batıya, Kuzeyden-Güneye Tren yolu hatlarının biran önce hayata geçirilmesi hem bölge hem de ülke için çok önemli katkılar sağlayacağı kaçınılmazdır. Bugün ülkemizde demiryolu ağı olmayan tek bölge Karadeniz Bölgesidir. Halen Doğu Karadeniz’in fındık ve çay gibi ülkemizi dünyada başköşeye yerleştiren ürünlerin avantajlarından ve turizminden yararlanamama sebebinin altyapı yatırımlarının eksikliğinden kaynaklandığı açıktır.” dedi.

 

Karadeniz’in kurtuluşu Samsun-Sarp hattıyla mümkün olacaktır

GESOB Başkanı Kara sözlerini şöyle tamamladı: “Günümüzde yolcu taşımacılığına uygun olmayan Karadeniz’e ilave çarenin tren yolu hattı olduğu gerçeğini fark etmemiz lazım. Yapılan hava limanları, üniversiteler, Limanlar tren yolu hatları ile doğudan- batıya, kuzeyden-güneye bütün Türkiye ile bütünleşmesi sağlanırsa bu illerin göç veren değil göç alan iller olacağı açıktır. Karadeniz’in kurtuluşu tren yolu hatlarına bağlıdır. Tren yolu hatlarının biran önce hayata geçirilmesi hem ilimiz hem bölgemiz hem de ülkemiz için çok önemli katkılar sağlayacaktır.”

 

Bu haber toplam 366 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kurtuluşumuz, Samsun-Sarp, demiryolu, ile, mümkün!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler