HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
16 Ocak 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
13 Ocak 2021 Çarşamba Saat: 15:17

OSKİ verimli bir yılı geride bıraktı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), 2020 yılında yapmış olduğu yatırım çalışmaları İle verimli bir yılı geride bıraktı.
OSKİ verimli bir yılı geride bıraktı

19 ilçenin tamamında içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını en aza indirmeyi hedefleyen OSKİ Genel Müdürlüğü, 2020 yılı içerisinde 175.000 metre içme suyu hattı ve 24.000 metre kanalizasyon hattı yaparak vatandaşların hizmetine sundu. İçme suyu miktarının ve rezerv alanlarının artırılması için başlatılan çalışmalarda 6 adet sondaj kuyusu ile 12 adet su alma yapısı ve gölet inşası gerçekleştirerek olası kuraklık için erkenden tedbirleri aldı.

 Arızalara anında müdahale edildi

 2020 yılı içerisinde yoğun bir dönem geçiren OSKİ Genel Müdürlüğü meydana gelen arızalara 7/24 anında müdahalelerde bulunarak vatandaşların mağduriyetlerini en aza indirdi. OSKİ 2020 yılı içerisinde toplamda 40 bin 87 adet içme suyu arızası ile 3 bin 312 adet kanalizasyon arızasına müdahale ederek vatandaşların sorunlarına çözüm buldu.

 Eskiyen sayaçlar değiştirildi

 2020 yılında abone çalışmalarına hız veren OSKİ, 43 bin 353 yeni abone kaydı gerçekleştirirken yine aynı dönem içerisinde 28 bin 630 adet sayaç değişimi ve montajı yaparak yoğun bir yılı geride bıraktı. Türkiye’de ilk olan ve GSM ile uzaktan dolum yapılabilen SUVER 2020 isimli su sayacının üretimi ile montaj çalışmalarına 2020 yılı içerisinde başlayan OSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan tam not aldı.       

 İçme ve atık sular sürekli denetim altında tutuldu

 OSKİ Genel Müdürlüğü, 2020 yılı içerisinde içme suyu ve atık sulardan sürekli olarak numuneler alarak suyun kontrolünü sağlayan çalışmalara imza attı. Yine bu dönemde 124 bin 65 adet numune alarak gerekli analizler yapılmış ve sonuçları ilgili birimler aracılığı ile açıklanmıştır. Bu dönem içerisinde yapılan numuneler ve analizlerle Ordu’nun içme suyu ve atık sularında gerekli kontroller yapılmış oldu.

 Kayıp kaçakla yoğun bir mücadele verildi

 2020 yılı içerisinde içme suyu hatlarında oluşan kayıp kaçaklara karşı yoğun çalışma gerçekleştiren OSKİ, bu alanda oluşturduğu özel ekip ile birçok kayıp kaçaklara müdahale etti. Yapılan kontrollerde yüzeye çıkmayan ancak su kaçağı olan 257 adet şebeke hattı ile 135 abone bağlantıları tespit edilmiş olup anında müdahale edilerek gerekli çalışma yerinde yapıldı.

 Depoların bakım ve onarımı yapıldı

 2020 yılı içerisinde OSKİ, depolarına yapılan bakım ve onarım çalışmaları ile yıllık yaklaşık olarak 500.000 m3 su kaybı önlenerek 2 milyon TL tasarruf sağlandı. 2020 yılı içerisinde 352 adet depoda sızdırmazlık, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiren OSKİ, diğer depolarda da aynı kararlılıkla çalışmalarına devam ediyor.

 Ünye KENT Haber/Bülten

 

Bu haber toplam 270 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : OSKİ, verimli, bir, yılı, geride, bıraktı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler