HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
1 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 17:24

Altınordu’da ‘Temassız Tıbbi Atık Kutusu’...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 8 ve 10 Nisan tarihlerinde yayımladığı genelgelerin ardından Altınordu ilçesinde maske ve eldivenlerin atılabileceği “Temassız Tıbbi Atık Kutusu” ve “Direk Tipi Çöp” dönemine geçildi.
Altınordu’da ‘Temassız Tıbbi Atık Kutusu’...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 8 ve 10 Nisan tarihlerinde yayımladığı genelgeler ile maske ve eldivenlerin tıbbi atık olarak değerlendirilmesi kararının ardından harekete geçen Altınordu Belediyesi, “Temassız Tıbbi Atık Kutusu” ve “Direk Tipi Çöp” dönemine geçti.

Halk sağlığının korunması ve salgının önlenmesi maksadıyla kullanılmış maske, eldiven ve izole kıyafetler çöp konteynerleri yerine ilçenin farklı noktalarına konumlandırılan özel üretilen100 adet  temassız tıbbı atık kutularına atılıyor. Bunun yanı sıra sağlıksal riskleri en aza indiren  hijyenik ve pratik “Direk Tipi Çöp” kutularının da sayıları hızla arttırılıyor.
100 adet daha ilave…

Altınordu Belediyesi’ne bağlı temizlik işleri müdürlüğü ekipleri 100 adet daha yeni tip ‘poşet takılabilen direk tipi çöp kovalarının kurulumunu gerçekleştirdi. Aydınlatma direklerine monte edilerek yaya yolunu da işgal etmeyen yeni tip çöp kovaları, konumlandırıldığı yükseklik sayesinde vatandaşların çöpü eğilmeden, temas etmeden kovaya atabilmesine imkân sağlıyor. Uygulama kapsamında toplamda 300 adet hijyenik ve temassız çöp kovası Altınordulular’ın hizmetinde olacak.
Bir yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sıfır atık projesindeki şartları da yerine getiren yeni çöp kutuları , hem alandan tasarruf ettiriyor hem de pandemi sürecinde vatandaşları riske sokmamak adına temassız çöp atımı imkanı sağlıyor.
Halkın sağlık ve hijyenini öncelik alarak çöpte de hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edecek olan Altınordu Belediyesi, yeni uygulamasıyla birlikte vatandaşın da takdirini topladı.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 194 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler