HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Mart 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 17:12

“Geleceğin garantisi vergilerinizdir”

Ülkemizde, vergi bilincinin geliştirilmesi amacıyla 1990 yılından buyana her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kutlamaları başladı.
“Geleceğin garantisi vergilerinizdir”

Vergi Haftası bu yıl, “Geleceğin garantisi vergilerinizdir”, “Dünden Bugüne Vergilerimizle Güçlüyüz”, “Vergi Güçtür”, “Vergi Haftası Kutlu Olsun” sloganları kapsamında kutlanacak.   

Ordu Defterdarı Kemalettin Işık,  Vergi Haftası kutlamalarının başlaması münasebetiyle bir açıklamada bulundu. Işık, yapmış olduğu açıklamada, “Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin; çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülmektedir” dedi.

Kutlamalar koronavirüs kuralları kapsamında yapılacak

32. Vergi Haftası kutlamalarının Koronavirüs tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirileceğini belirten Defterdar Kemalettin Işık, “Koronavirüs (COVİD-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, Sağlık Bakanlığı ile Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri ve il/ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları dikkate alınarak 32. Vergi Haftası etkinliklerimiz gerçekleştirilecektir” diye konuştu.

“Vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirerek ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan tüm mükelleflerimize teşekkür ediyoruz” diyen Kemalettin Işık, “Hazine ve Maliye Bakanlığımız adına Tüm Ordulu Vatandaşlarımıza ve Mükelleflerimize Her zaman olduğu gibi bugünde vergi yükümlülüklerini zamanında ve gönüllü olarak yerine getirmelerinden dolayı teşekkürlerimizi arz ediyorum” şeklinde konuştu.

Işık, Vergi Haftasının bu yıl, “Geleceğin garantisi vergilerinizdir”, “Dünden Bugüne Vergilerimizle Güçlüyüz”, “Vergi Güçtür”, “Vergi Haftası Kutlu Olsun” sloganlarıyla kutlanacağını sözlerine ekledi.   

 Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 269 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler