HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
8 Mart 2021 Pazartesi Saat: 14:06

“Kadınlar Günü’nde samimiyetsizlik var!”

Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Kübra Çayır, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü samimiyetsiz bir durum olarak karşıladığını ifade etti.
“Kadınlar Günü’nde samimiyetsizlik var!”

Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Kadın Kolları Başkanı Kübra Çayır, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısı ile yaptığı açıklamada; “Öncelikle kadınlara verilen ehemmiyetin 1 güne sığdırılmaya çalışılmasını teessürle karşıladığımı belirtmek isterim. Her ne kadar kadınlara verilen önem anlatılmaya çalışılıyorsa da bir başka açıdan bakıldığında “Kadınlar 1 gün hoş tutulsa yeter” gibi de bir anlam çıkmaktadır. Global anlamda söylem olarak yer bulsa da uygulanış biçimi olarak hiçbir anlam ifade etmeyen Dünya Kadınlar Günü. Verilmek istenen anlaşılamadığı gibi, samimiyetsiz bir durumun söz konusu olduğu da aşikârdır.” dedi.

Kadınlar her fırsatta mutlu edilmeli, annelere her zaman ilgi gösterilmeli

Kadınlar her fırsatta mutlu edilmeli, annelere her zaman ilgi gösterilmeli, babalara her zaman saygı duyulmalı, yaşlılara her zaman hürmet edilmesi gerektiğini söyleyen Çayır, “Mesela; sözüm ona, dünya kadınlar günü ya, o zaman Myanmar, Suriye, Yemen, Irak ve Filistin li kadınlar Dünyalı değiller mi? Veya belirttiğim coğrafyada ki kadınlar kadın değiller mi? Veya kutlamayı yapabilen kadınlar üstün ırklardan mı? Sorusu akıllara gelmektedir. Hal böyle iken kadınların, annelerin, babaların, yaşlıların, engellilerin vs. günleri 1 gün ile sınırlandırılmamalı. Kadınlar her fırsatta mutlu edilmeli, annelere her zaman ilgi gösterilmeli, babalara her zaman saygı duyulmalı, yaşlılara her zaman hürmet edilmesi gerektiği kanaatindeyim” şeklinde konuştu.

Bir an evvel bu gidişe dur denilmelidir

Bir an evvel bu gidişe dur denilmelidir ifadesini kullanan Çayır şöyle devam etti; “Bu gün “Z” kuşağı diye adlandırılan nesillere aşılanmak istenen “anneni 1 gün hatırlasan yeter” algısıdır, eşini 1 gün mutlu etsen yeter algısıdır, engellileri bir gün hatırlasan yeter algısından başka bir şey değildir.  Kaldı ki; komşularımızda “cenazeler, yangınlar, işkenceler var” biz düğün alayı kuruyoruz, biz bu değiliz. “komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” hadisi şerifine asırlar boyu itaat etmiş bu necip milletin evlatları “kişi sevdiği ile beraberdir” hadisi şerifini tefsir edemeyen bir topluluk halini almak üzere hızlı adımlarla yol kat etmektedir. Bir an evvel bu gidişe dur denilmelidir.

Nesillerimiz nereye sürükleniyor?

Beklenenin dışında yapılan açıklamalara her ne kadar kapıları kapatsak dahi başımızı iki elimizin arasına alıp düşünelim, “nereye gidiyoruz, nesillerimizi nereye sürüklüyoruz” iyice düşünmeliyiz. Bu gün İstanbul Sözleşmesi paçavrasına dayanarak ahlakımızı ayaklar altına alan küçük gruplar, yarın kitleler halinde dini ve manevi değerlerimizi cebren engelleyebilecekleri ihtimalini asla unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerimle Çarşamba akşamı idrak edeceğimiz Miraç kandilinizi en kalbi duygularımla tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenabı Hak tan niyaz ederim.”

 Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 790 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler