HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
18 Mart 2021 Perşembe Saat: 13:39

Kızılay 18 Mart’ta şehitleri unutmadı

Türk Kızılayı Ünye Şubesi tarafından, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde Ünyeli şehitlerin mezarlarını ziyaret ederek, Kuranı Kerim okudu, dualar yapıldı.
Kızılay 18 Mart’ta şehitleri unutmadı

Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yıldırım Gürel, kadın ve gençlik kolları, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde Ünyeli şehit Polis Haluk Abdi Uğurtaş, şehit Bahriye Er Mustafa Nal ve şehit Levazım Astsubay Üstçavuş Hicabi Ereren’in mezarlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde şehitlerin ruhuna Kuran-ı Kerim ve dualar okunarak mezarlarına çiçek dikildi.

Küçükoğlu, Türk milletinin destan yazdığı Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü olan bu anlamlı günde Türk Kızılayı Ünye Şubesi Kadın Kolları ve Gençlik Kollarıyla birlikte bu programı düzenlediklerini söyledi.

-“Çanakkale, dünya çapında Türk milletinin destan yazdığı bir muharebe olmuştur”-

Türk milletinin vatan sevgisini her şeyin üstünde tuttuğunu vurgulayan İsmet Küçükoğlu, şunları söyledi:

“Çanakkale dünya çapında Türk milletinin destanının yazdığı bir muharebe olmuştur. Allah bir daha bu millete bu şekilde savaşlar nasip etmesin derken, bu milletin feraseti, inancı zamanı geldiğinde ve vatan söz konusu olduğunda aynı mücadeleyi yine mutlaka verir. Gönül böyle şeylerin olduğunu istemez ama emperyalizm ve küresel dünyadaki kapitalist sistem maalesef insanları birbirine kırdırarak kendi hegemonyalarını devam ettirmek peşinde bir an olsun durmuyorlar. Cenab-ı Hakk’a çok şükrediyoruz ki devletimiz eskisinden çok daha güçlü, çok daha uyanık, imanlı bir nesil yetişiyor. Onun için biz daima uyanık olmalıyız. Ama mutlaka vatan sevgimizi de her şeyin üzerinde tutmalıyız. Bu duygularla Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü kutluyoruz. Şehitlerimizden Allah razı olsun diyoruz. Onlar bu vatan ve millet için canlarını verdiler.”

   

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kızılay, 18, Mart’ta, şehitleri, unutmadı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler