HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Aralık 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
16 Ağustos 2018 Perşembe Saat: 12:31

“Ünye’de projeler hız kesmiyor”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, düzenlediği basın toplantısında “Ünye’de projeler ardı ardına hayata geçiyor. Projelerde hız kesmiyoruz.” dedi.
“Ünye’de projeler hız kesmiyor”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ünye’de gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan projelere ilişkin bilgiler veren Başkan Çamyar, Kültür Sarayı’ndan, yeni bulvar projelerine kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

-“Tarihi Burunucu Yarımdası projesi eylül ayında başlıyor”-

14 Ağustos Salı günü Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Burunucu Yarımadası ile ilgili 1,5 milyon liralık projenin imza aşamasını gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkanı Çamyar, “DOKA projelerinin en hızlı uygulayan Belediye Ünye Belediyesi’dir. Bunu da gururla ifade etmek istiyorum. Kurban Bayramı sonrası eylül ayının ortalarına doğru ihaleye çıkıp yer teslimini yapacağız. Burunucu Yarımadası projesi çerçevesinde önce dış cepheleri yapacağız, ardından ise sokak sağlıklaştırma ve düzenleme çalışmaları ile birlikte tarihi yarımadayı kentimize yakışır bir hale getirmiş olacağız.” dedi.

-“Hacıemin Caddesi prestij caddelerden biri olacak”-

Kültür yolu aksı içinde bulunan Hacı Emin Caddesi’nde bina dış cephe giydirme işlemlerinin yanı sıra doğalgaz dikey bağlantı çalışmalarının da devam ettiğini belirten Başkan Çamyar, “Vatandaşlarımız açısından biraz sıkıntılı günler oluyor, ancak bitirildiğinde Ünye’miz prestij sayılabilecek bir caddeye kavuşmuş olacak.” diye konuştu.

-“Belediye konukevinin resmi açılışı yakında yapılacak”-

Kadılar Yokuşu başında bulunan tarihi “Sabri Kadı Konağı”nın kamulaştırılarak “Belediye Konukevi” olarak yeniden inşa edildiğini anımsatan Başkan Ahmet Çamyar, temmuz ayında yapılan Tarihi Kentler Birliği toplantısı için geçici olarak hazırlanan konukevinde eksiklerin tamamlandığını ifade ederek, “Belediye Konukevi’nin resmi açılışı yakında yapılacak.” dedi.

-Kefeli Han-

Ünye’nin “Kültür Yolu Projesi”nin ayaklarından biri olan Kefeli Han” restorasyon projesinin ihalesinin yapıldığını hatırlatan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Samsun Anıtlar Kurulu tarafından yapılan ihale sonrası itiraz süresinin bitiminde yüklenici firmaya yer teslimi yapılacağını ve yapımın başlayacağını ifade etti.

-“Ünye Kalesi’nin kazı çalışmalarına yeniden başlandı”-

Kalede ki çalışmaların ekipman eksikliğinden dolayı yavaşladığını belirten Çamyar, “Kültür Yolu projesi kapsamında Ünye Kalesi’nin dehlizlerinde başlanan kazı çalışmaları güvenlik ekipmanları ile ilgili malzemenin Türkiye’de bulunamaması nedeniyle yavaşlamıştı. Güvenlik ile ilgili teknik sorunun giderilmesi sonrası kazı çalışmalarına yeniden başlandı. Yaz sezonu içinde çalışmayı tamamlamak istiyoruz.” diye konuştu.

-“Ünye’nin beklediği kültür sarayı ihalesi yapıldı”-

Ünye’nin sabırsızlıkla beklediği Kültür Sarayı ihalesinin 7 Ağustos tarihinde gerçekleştirildiği ifade eden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “İtiraz süresinin ardından yüklenici firmayla imzalar atılıp yer teslimi yapılacak. Ünye’mizde oldukça zaruri bir ihtiyaçtı. Hayırlı olsun.” dedi.

-Ünye OSB için ödenek bekleniyor-

Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde kamulaştırma ile ilgili ilk etapta 27 milyon lira gibi bir rakam tespiti yapıldığını belirten Başkan Çamyar, ilgili bakanlığın kamulaştırma bedelini göndermesine müteakip imar plan çalışması da dâhil projeyi tamamlamış olacaklarını belirtti.

-“Ünye, yeni bir bulvara kavuşma yolunda önemli bir adım attı”-

Sel afeti sırasında bölgede incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’la Ünye ile ilgili bazı önemli konuları da görüşme imkânı bulduklarını ifade eden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Ünye Devlet Hastanesinin arkasından Fatsa’ya kadar uzanan bir bulvar yolu projesini masaya yatırdık. Bulvar projesini daha önceden hazırlamıştık. Bakan Turhan’a bu bölgede imar uygulamaların çok hızlı bir şekilde yaparak ücretsiz şekilde karayollarına devredebileceğimizi aktardık. Akkuş’tan gelen bölünmüş yol çalışması ile bulvar projesini entegre edebileceklerini Bakan Turhan’a ilettik. Böylece o bölge başta olmak üzere çevre yolundan gelen araçların hiçbir şekilde sahil yoluna girmeden ileride yapılacak olan Fatsa Çevre Yolu’na bağlanabilecekleri fikrini kendisine sunduk. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan projeyi çok beğendi ve karayollarına burada ki alanların devri halinde projeyi gerçekleştirecekleri sözünü verdi. Bu şekilde Ünye, yeni bir bulvara kavuşma yolunda önemli bir adım attı.” diye konuştu. 

Bu haber toplam 631 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Başkan, Çamyar, basın, mensupları, ile, buluştu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler