HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
19 Mayıs 2021 Çarşamba Saat: 13:53

Ali Öztürk’ten 19 Mayıs kutlaması…

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı, Ünye Kent Gazetesi sahibi Ali Öztürk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yılını kutladı.
Ali Öztürk’ten 19 Mayıs kutlaması…

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ünye Kent Gazetesi sahibi Ali Öztürk, 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve gençlik spor bayramı münasebetiyle açıklama yaptı. 

Öztürk, 102 yıl önceki kurtuluş ruhunun, ülkemizin aydınlık geleceği gençler ile her geçen yıl daha da güçlendiğini, laik, demokratik ve hukukun üstünlüğünü temel alan bir cumhuriyet yönetiminde sonsuza kadar yaşamaya devam edeceğini vurgulayarak, şu açıklamayı yaptı:

“19 Mayıs 1919; büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yurdun en karanlık ve umutsuz günlerine rağmen mücadele ve bağımsızlık ruhundan taviz vermeden direniş meşalesini yaktığı gündür. “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” parolasıyla güçlenen ulusal mücadelemiz 30 Ağustos 1922’de zaferle taçlandırılmış, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla ilelebet payidar kılınmıştır.

19 Mayıs 1919’da yakılan direniş meşalesi, kazanılan şanlı zaferler, Cumhuriyet’e giden aydınlık yolda yapılan devrimlerle sadece vatan toprağında ve ulus tarihinde kalmamış, dünya üzerinde emperyalist güçlerin sömürüsü altında ezilen pek çok toplumda bağımsızlık ruhunu uyandırmıştır.

102 yıl önce can bulan kurtuluş ruhu, ülkemizin aydınlık geleceği gençler ile her geçen yıl daha da güçlenerek, laik, demokratik ve hukukun üstünlüğünü temel alan bir cumhuriyet yönetiminde sonsuza kadar yaşamaya devam edecektir.

Atatürk ilkelerinden aldığımız güçle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık için mücadele etmekten geri durmamış tüm neferlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.”

 

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 291 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ali, Öztürk’ten, 19, Mayıs, kutlaması…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler