HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
10 Haziran 2021 Perşembe Saat: 13:29

Bir baba için bunu konuşmak çok zor!

Ordulu SMA tip 1 hastası Mirza bebeğin babası Barış Kılıç, bir dizi ziyaretler için geldiği Ünye’de gazetemiz Ünye Kent’e de uğrayarak vatandaşlara çağrıda bulundu.
Bir baba için bunu konuşmak çok zor!

Mirza için zamanın daraldığına işaret eden Kılıç; “Tıkanmaları arttıkça vücudunda morlaşmalar başlıyor. Tolere edilemediğinde, bunun ileri durumunu konuşmak istemiyorum. Bir baba için bunu konuşmak çok zor.” dedi.

Ordulu SMA tip 1 hastası Mirza’nın babası Barış Kılıç, bir dizi ziyaretler için geldiği Ünye’de Büyük Cami altında bulunan gazetemiz Ünye Kent’e de uğradı. Kılıç, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı ve Ünye Kent Gazetesi sahibi Ali Öztürk’e gazetede yapılan haber için teşekkür etti, vatandaşlara yardım çağrısında bulundu.

-“Bizlere destekleriniz için sizlere teşekkür ediyorum”-

Barış Kılıç; “Bugün Ünye’ye geldik. Birkaç ziyaretimiz olacaktı. Ünye Kent Gazetesi’ne de ziyarette bulunmak istedim. Mirza ile ilgili bir haberiniz oldu. Bizlere destekleriniz için sizlere teşekkür ediyorum.  Bugün Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu Bey ile bir randevumuz var. Onunla görüşeceğiz. Atik ailesi ile bir görüşmemiz olacak.

-“Gecesini aydınlatmak için herkes imkanları doğrultusunda destek versin”-

Kılıç; “Ünyeli hemşerilerimizden destek istiyoruz. Çünkü Mirza, tüm Ordu’nun evladı. Herkesin Mirza’yı, az çok demeden bütçeleri doğrultusunda sahiplenmelerini istiyoruz. Mirza bu hastalığı çok ağır bir şekilde yaşıyor. Solunumunu makine destekli yapıyor. Artık Mirza için zaman daralıyor. Tıkanmaları arttığı için her an her şey olabiliyor. O yüzden biz büyüklerimizden, Ordu halkından, Türkiye halkından, yurt dışındaki Türk abi ve ablalarımızdan destek istiyoruz. Lütfen bizleri bu yolda yalnız bırakmayın. Gelin hep birlikte Mirza’ya sahip çıkalım. Mirza’nın elinden tutalım. Gecesini aydınlatmak için herkes imkanları doğrultusunda destek versin.

-“Aile buradan hiçbir şekilde para alamıyor”-

Kılıç kampanya ile ilgili olarak şöyle dedi; “Kampanya Valilik izinli bir kampanya. Her şey yasal. Hani para nereye gidiyor? Nasıl kullanılıyor gibi söylemler bazen olabiliyor. Ama bu Valilik izinli bir kampanya olduğu için gelen para valiliğin hesabında blokeli. Aile buradan hiçbir şekilde para alamıyor. Kampanya kapsamında tüm operatörlerde SMS kampanyamız var. MİRZA yazıp 5260’a mesaj göndererek 10 TL bağışta da bulunabiliyorlar. Büyük iş insanları bağış adı altında yaptığı yardıı gider olarak gösterebiliyor. Benim tek ricam, elbirliği ile Mirza’yı yaşatalım. Onun zamanı daralıyor. Tıkanmaları arttıkça vücudunda morlaşmalar başlıyor. Tolere edemediğimiz zaman maalesef yoğun bakımlık durumumuz oluyor. Bunun ileri durumunu konuşmak istemiyorum. Bir baba için bunu konuşmak zor.”

-“Aile bu parayı kullanamıyor biz istediğimiz SMA’lı çocuğa sadece meblağı devredebiliyoruz”-

Kılıç; “Tabi bir de en çok merak edilen soruya da cevap verelim. Allah korusun Mirza’ya  herhangi bir şey olduğunda bu paraya ne oluyor? Aile bu parayı kullanamıyor.  Kampanya Valilik izinli olduğu için ve Valiliğin blokesi olduğu için biz istediğimiz başka bir SMA’lı çocuğa sadece meblağı devredebiliyoruz. Parayı onların hesabına aktarabiliyoruz.  O yüzden bu konuda da herkesin içi rahat olsun. Gelin elbirliği ile Mirza’ya sahip çıkalım. Temmuz’un sonuna kadar kampanyayı bitirip Mirza’yı ilacına kavuşturalım.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 264 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bir, baba, için, bunu, konuşmak, çok, zor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler