HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
21 Haziran 2021 Pazartesi Saat: 11:59

Sadece İstanbul ve Ankara’ya uçabiliyoruz!

Ordu Giresun Havalimanı eski günlerini arıyor. Havalimanından İstanbul ve Ankara dışındaki seferlerin kaldırılması Ordu ve Giresunluları zor durumda bıraktı.
Sadece İstanbul ve Ankara’ya uçabiliyoruz!

Ordu ve Giresunluların 40 yıllık hayali 2015 yılında gerçek oldu. Denize taş dolgu yapılarak inşa edilen Ordu Giresun Havalimanı örnek gösterildi. Açıldığı günden beri havalimanının sorunları bitmedi..
Sefer sayıları adeta çöktü
Ordu Giresun Havalimanı konum itibariyle önemli bir yere sahip. Bölgenin tam ortasında olması ve çevre illere eşit mesafede bulunması havalimanını avantajlı kılıyor. Ordu Giresun Havalimanı hizmete girmesiyle birlikte beklentilerin üzerinde yolcu kapasitesine ulaştı. Yıllık yolcu sayısı 1 milyonu aştı.
İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’ya direkt uçuşlar gerçekleşti. Yurt dışında Almanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Avusturya ve Suudi Arabistan’a seferler kondu.
Pandemi sürecinde adeta çöktüPandemi nedeniyle kaldırılan seferler son dönemlerde tüm havalimanlarında tekrar başlarken Ordu Giresun Havalimanı adeta çöktü! İstanbul uçuşları pandemi öncesini yakalarken haftalık 14 olan Ankara uçuşları haftalık 3-4 olarak gerçekleşiyor.
İstanbul ve Ankara dışında başka bir yere ise sefer bulunmuyor. Yurt dışına hiç sefer olmaması ise dikkat çekiyor.
Ordu Ve Giresunlular uçmak istiyor
Ordu ve Giresun’un siyasileri, sivil toplum örgütleri havalimanı için gerekli lobiyi yapamıyor. TUİK rakamlarına göre Ordu nüfusuna kayıtlı kişilerin % 51’i, Giresun nüfusuna kayıtlı kişilerin % 53’ü il dışında yaşaıyor. Bu kadar gurbetçisi olan iki ilin ulaşım problemi neden çözülemiyor.
THY’nin patronu Giresunlu
Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu Başkanı koltuğunda bir Giresunlu oturuyor.
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı üzerinde Ordu ve Giresunlular halen etkili olamadı. Giresun’dan iki yıl önce bir heyet THY Başkanı İlker Aycı ile görüştü. Görüşmede İlker Aycı, İzmir uçuşları için söz vermesine rağmen bu halen gerçekleşmedi.
Artık bir araya gelin bu sorunu çözün
Ordu Giresunlu uçmak istiyor. Örnek gösterilen havalimanımız var ama uçacak sefer yok, vatandaş halen Trabzon ve Samsun’a gitmek zorunda kalıyor.
Ordu ve Giresun Valileri, Ticaret ve Sanayi Odalarının öncülüğünde bir heyet oluşturularak Ordu Giresun Havalimanı’nın yurt içi ve yurt dışı sefer probleminin çözümlenmesi isteniyor.

ORDU GAZETE 

Bu haber toplam 303 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Sadece, İstanbul, ve, Ankara’ya, uçabiliyoruz!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler