HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
8 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 16:41

Eşit şartlarda uçmak istiyoruz!

Ordu ve Giresun'un mevcut seferlerle göz ardı edildiğine şahit olduklarını belirten Ordu Genç İşinsanları Derneği Başkanı Sadık Bora Çakmak, Samsun ve Trabzon’la eşit şartlarda uçmak istediklerini söyledi.
Eşit şartlarda uçmak istiyoruz!

Ordu Genç İşinsanları Derneği Başkanı Sadık Bora Çakmak, “Yurt içi ve yurt dışında milyonlarca gurbetçiye sahip olan Ordu ve Giresun'un mevcut seferlerle göz ardı edildiğine şahit olmaktayız. Samsun'dan ve Trabzon'dan Türkiye'nin dört bir yanına ve yurt dışına karşılıklı seferler yapılmaktayken Ordu-Giresun Havalimanında bu seferlerin olmaması düşündürücüdür.” dedi.

Çakmak şöyle devam etti; “İlimizden bir süre yapılan İzmir uçuşları ile  Antalya uçuşları ne yazık ki yaz aylarında kaldırılmıştır. Kışın Kıbrıs'a gidebilirken yaz sezonu gidemiyoruz. Yurt dışında ciddi nüfusa sahip Giresun ve Ordumuzun gurbetçileri ise havayolu şirketlerinin aldığı bizce anlamsız bu karar neticesinden illerine aktarmalı, daha uzun saat diliminde daha fazla para ödeyerek gelmektedir. Ordu ve Giresun'un karşılaştığı bu durum iş dünyasını da olumsuz etkilemektedir. Seferler noktasında üvey evlat gibi davranılan Havalimanımızdan bir an önce İzmir, Antalya, Kıbrıs ve yurt dışına uçuşlar başlamalıdır.

Bu uçuşların başlaması için gerek il idarecilerimizin gerek ise Havalimanı yönetiminin gerekli girişimleri yaptığını biliyoruz. Onlar da Ordu ve Giresun'un hakkının verilmesi için çaba sarf etmekte. Fakat havayolu şirketleri bu iki ilin hakkını vermemek için direnmekte. Bu noktada hakkımızın verilmesini ve insanların mağdur edilmemesini talep ediyoruz.”

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 262 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Eşit, şartlarda, uçmak, istiyoruz!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler