HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
9 Temmuz 2021 Cuma Saat: 19:01

İtfaiye’ye Sismik Akustik Dinleme Cihazı…

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, deprem ve doğal afetlerde sismik dinleme yapabilen, kaza zedelere ulaşmada kolaylık sağlayan ‘Sismik Akustik Dinleme Cihazı’nı teşkilat bünyesine kattı.
İtfaiye’ye Sismik Akustik Dinleme Cihazı…

Elazığ ve İzmir’de yaşanan depremlerde ve Giresun’da yaşanan sel felaketinde yaptığı etkin arama kurtarma çalışmaları ile birçok yaralının kurtarılmasına ve yaraların sarılmasına vesile olan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, bünyesinde bulunan Arama ve Kurtarma Ekibi’nin elini güçlendirecek bir çalışma gerçekleştirdi.

Ülke genelinde yaşanan deprem ve doğal afetlerde görev alan personelin daha etkin ve verimli çalışması amacıyla enkaz altında canlı aramak için geliştirilmiş ‘Sismik Akustik Dinleme Cihazı’ itfaiye bünyesine kazandırıldı.

Cihaz, enkaz alanında test edildi

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na kazandırılan ‘Sismik Akustik Dinleme Cihazı’ için itfaiye ekipleri tarafından tatbikat yapıldı. Düzenlenen tatbikatta test edilen cihaz gösterdiği performansla Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama Kurtarma Ekibi’nden tam not aldı.

Çınkıl; hızlı müdahale kabileyetimizi artıracak

Yapılan çalışmayı yerinde takip eden Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, itfaiye teşkilatına kazandırılan cihaz ile Arama Kurtarma Ekibi’nin hızlı müdahale kabiliyetinin artacağını belirtti.

Ordu itfaiyesinin bölgede ilklere imza attığını aktaran Daire Başkanı Çınkıl, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Elazığ ve İzmir depremlerinde görev alan arkadaşlarımızın oradaki çalışmaları üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Bu kapsamda teşkilatımız bünyesinde ne gibi eksiklikler var, neler yapabilirizin değerlendirmesini yaparak konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e arz ettik. Başkanımızda bize eksik ne var ise en iyisinin olması hususunda talimat verdi. Bizde araştırmalarımızı yaparak bölgemizdeki itfaiye ekiplerinde bulunmayan, çok önemli bir cihaz olan afetlerde ve depremlerde kullanılan sismik dinleme cihazını teşkilatımıza kazandırdık. Bu cihaz sayesinde depremlerde ve doğal afetlerde hızlı müdahale kabiliyetimiz artacak ve bu sayede hassas dinlemeler yapılarak kaza zedelerin bulundukları alanlardan çıkarılması sağlanacak” dedi

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 177 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İtfaiye’ye, Sismik, Akustik, Dinleme, Cihazı…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler