HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
14 Temmuz 2021 Çarşamba Saat: 17:56

ODÜ Tıp Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Tıp Fakültesi 2020-2021 eğitim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi, üniversiteden 55 yeni doktor mezun oldu.
ODÜ Tıp Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

Tıp Fakültesi Morfoloji binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Vali Yardımcısı Levent Yetgin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Taşçı ve Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Fakülte Dekanları, Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, SB-Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Taşçı: 55 yeni doktor mezun oldu

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Taşçı Tıp Fakültesinin akademik gelişiminden bahsederek “Bugün, Fakültemizden 55 öğrencimizi mezun etmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Mezuniyetlerinin genç doktorlarımıza, ailelerimize ve tüm sağlık camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyor, meslek yaşamlarında sağlık alanına yapacağınız tüm katkılardan dolayı kendilerini kutluyorum.” dedi.

Akdoğan: Sağlığa yatırım çok gerekli…

Sağlığa yatırım yapmanın çok gerekli olduğunu düşünenlerden olduğuna işaret eden  Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “ Bu kapsamda Fakültemize her branştan alanında uzman tıp doktorlarını kazandırdık. Bununla birlikte Şehir Hastanesi ve Morfoloji binasının yapımı için Üniversitemizin 250 dönümlük arazisini Sağlık Bakanlığımıza tahsis ettik. Bu noktada başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemizin diğer eğitim birimlerinde olduğu gibi sağlık alanındaki birimlerine de evlatlarınızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz.  Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli ailelerinize, Tıp Fakültesi öğretim elemanlarımıza ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, sizlere hayat boyu başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Tezcan: Bir can kurtaran bütün insanlığı kurtarmış sayılır

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan yaptığı konuşmasında; “İnancımıza göre bir can yok eden bütün insanlığı öldürmüş gibi, bir canı yaşatan da bütün insanları kurtarmış gibi olur. Onlar varsa biz varız, emin ellerde olduğumuzu biliyoruz. Kıymetli öğrencilerimizin mezuniyetlerini tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

Yetgin: Ülkemiz adına gurur verici bir gelişme…

Ordu Vali Yardımcısı Levent Yetgin, “Ordu Üniversitemiz Tıp Fakültesinin bugün beşinci dönem mezunlarını vermesi hem ilimiz hem de ülkemiz adına gurur verici bir gelişmedir. Öncelikle sizleri yetiştiren kıymetli ailelerinize, hocalarımıza ve Şehir Hastanesinin yapımı noktasında Rektörümüz Prof. Dr. Ali Akdoğan’a teşekkür ediyorum. Hepinize meslek hayatınızda başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Aydın: Hayal ve emeğimize saygı duyulsun

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Caner Aydın, koronaya karşı mücadelede en ön saflarda yer aldıklarını, “Bugün yıllardır hayalini kurduğumuz hekimlik mesleğine başlamak için mezun oluyoruz. Mezun olurken en büyük beklentimiz yıllarca kurduğumuz hayallere, verdiğimiz emeklere saygı duyulması değer verilmesidir. Bu bağlamda hekimlerin zaman zaman maruz kaldığı şiddet olaylarının son bulmasını ümit ediyoruz. Eğitimimizde ve yetilmemizde emeği olan değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm dönem arkadaşlarımı tebrik ediyor hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Tıp Fakültesini derece ile tamamlayan öğrencilere plaketleri verildi. Tören, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve Hipokrat yemini edilmesinin ardından sona erdi.

Ünye KENT Haber / Bülten

Bu haber toplam 263 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ODÜ, Tıp, Mezuniyet, Töreni, gerçekleştirildi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler