HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
15 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 16:02

Havaalanı tepkisi devam ediyor!

Türkiye’de yolcu sayısı açısından rekorlar kıran Ordu-Giresun Havaalanı’nda (OGU) hem yurt içi hem yurt dışı sefer sayılarının azaltılmasına olan tepkiler sürüyor.
Havaalanı tepkisi devam ediyor!

Ordu-Giresun Havaalanında azaltılan sefer sayısına tepkiler artarak devam ediyor.

Gösterilen tepkiler şöyle;

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin: Biz İzmir’e, Adana’ya, Antalya’ya, Almanya’ya gitmek için Trabzon’a veya Samsun’a mı gideceğiz?

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu: Mevcut durum kabul edilebilecek gibi değil. Hiç olmazsa eski uçuşlar geri gelmeli.  

Almanya Yurtdışı Ordulular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şevket Avcı: Yolcu var talep var ama sefer yok. Gerçekten akıl alacak iş değil. 

Almanya Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonu (AGDF) Başkanı Metin Çoban: Hangi oyunun kurbanı oluyoruz. Daha önceki senelerde var olan uçaklar bu sene neden yok?  

Ordu Sanayici İş İnsanları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Kadir Engin: En fazla havalimanından yararlanacağımız zamanda mağduriyet yaşıyoruz. Bu düzeltilmeli.

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek:  Bu sıkıntıyı yetkililer nasıl görmez ve neden önlem almaz. Çok acilen kaldırılan seferler yeniden konulmalı.

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara:  İzmir, Adana, Kıbrıs, Antalya, Almanya ve Arap ülkelerine bizim havalimanımızdan seferler vardı. Ne oldu da kaldırıldı.

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın: İstanbul’a karşılıklı olarak 10’un üzerinde sefer düzenlediği zamanlara şahit oldu. Şimdi günde en fazla iki kez yapılıyor.

Giresun Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel: Ordu-Giresun siyasileri artık bu işe ağırlığını koymalı. Eğer biz Trabzon ve Samsun’a gideceksek Ordu-Giresun Havalimanı niye var?

Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet: Lig başlıyor. Ordu-Giresun Havaalanı’nda (OGU) sefer sayıları hem bizi hem taraftarımızı mağdur etmemeli.

52 Orduspor Başkanı Şükrü Bodur: Hangi açıdan bakarsanız bakınız şu anki sefer sayıları çok kısıtlı. En azından eskisi gibi olmalı.

Orduspor 1967 Başkanı Savaş Şimşek: Biz de şehrin ve sporun sorun yaşamaması için herkes gibi sefer sayalarının artırılmasını talep ediyoruz.

Fatsa Belediyespor Başkanı Adem Bekar: Sefer sayısının artmasını beklerken azaldı. Her yer normale dönerken havaalanımız da anormallik olmamalı.

Ordu Üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan: Üniversitemiz için şehir için kesinlikle havaalanımızda iptal edilen uçuşlar yerine konulmalı.

Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) Başkanı Sabri Çelebi: Sıkıntı gerçekten çok büyük. Biz sefer sayısının artmasını beklerken mevcut durumla şok yaşadık.

Giresun Dernekleri Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş: Yani insanlara hizmeti artıramıyorsanız bari kısmayın. Eski seferler yerine konulmalı. 

Ordu Olay

Bu haber toplam 513 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Havaalanı, tepkisi, devam, ediyor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler