HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
15 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 16:17

Büyükşehir yatırımcılara alan açıyor!

Büyükşehir’in yatırımcıların hizmetinde olduğunu belirten Başkan Güler; “Ordu’ya yatırım yapmak isteyen iş insanları için 100 dönüm arazi satın aldık. Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’ni daha da geliştireceğiz.” dedi.
Büyükşehir yatırımcılara alan açıyor!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş’la Fatsa OSB’yi ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ordu’da istihdama katkı sunacak her yatırıma destek verdiklerini belirten Başkan Güler, “Yatırımcıların yer konusunda sıkıntı yaşanmaması adına 2’nci Organize Sanayi Bölgesi için 100 dönüm arazinin alındığını” söyledi.

“Fatsa Organize Sanayi Bölgesi bölgeye örnek“

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş ile incelemelerde bulunan başkan Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Fatsa gerçek anlamda tam bir sanayi bölgesi olmuş durumda. Yapılan çalışmalar standartlara uygun ve kaliteli ürünlerle üretim yapılıyor. Ben bu durumdan çok mutlu oldum. Büyükşehir Belediyesi olarak hem tekstil hem de gıda sektöründe yeni görüşmeler yaparak yatırımcıların ilimize gelmesini sağlayarak var olan sayıyı daha da artırmış olacağız. Bizlerden talepleri vardı. Bunları zaman kaybetmeden yerine getireceğiz. Fatsa Organize Sanayi Bölgesi hem yönetimi ile hem de yaptığı çalışmalarla bölgeye örnek oluyor. Buranın daha da büyümesi için çalışmalar yapacağız” dedi

“100 dönüm arazi yatırımcının emrinde“

Ordu’ya yatırım yapmak isteyen iş insanlarında seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, “Karadeniz’de özellikle Ordu’da yatırımcılar için uygun yerin olmaması çoğu iş insanının başka alternatiflere yönelmesine neden oluyordu. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorunu çözmek adına Altınordu’da 100 dönümlük bir araziyi satın alarak yatırımcılarımızın hizmetine sunduk. Kim yatırım yapmak isterse yerimiz hazır. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız altyapı ve yol çalışmaları ile artık sadece Altınordu, Ünye ve Fatsa değil, tüm ilçelerimiz yatırım alanı haline geldi. Artık bahane değil iş üretmeliyiz. Yaptığımız çalışmalarla Ordu kalkınma adına hem sanayide hem turizm de hem de tarım da çok büyük bir avantajı yakalamış durumdayız. Tüm yatırımcılarımızı şehrimize davet ediyoruz” diye konuştu.

“Hilmi Güler bizim için bir fırsat

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in şehir için büyük bir şans olduğunu ve bu şansın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Seçildiği ilk günden bu yana yatırımcının ve üreticinin yanında olduğunu her defasında söylemle ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu söylemleri eyleme de dönüştürmesi ve bugün burada olması bizleri mutlu etti. Fatsa Sanayicileri olarak sayın başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ordu’nun böyle deneyimli ve tecrübeli bir Büyükşehir Belediye Başkanına sahip olması çok büyük bir şanstır. Bizde sayın başkanımızın bu bilgisinden, tecrübesinden faydalanarak çok daha fazla üreten ve çok daha fazla yarışa bir Ordu’yu kazandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Ünye KENT Haber / Bülten

Bu haber toplam 169 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Büyükşehir, yatırımcılara, alan, açıyor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler