HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
17 Ağustos 2021 Salı Saat: 16:16

Yöresel mimari proje yarışması sonuçlandı

Geleneği gelecekle buluşturan yöresel mimariye uygun konut proje yarışması sona erdi.
Yöresel mimari proje yarışması sonuçlandı

Yarışmada Türkiye’nin dört bir yanından alanında uzman jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu Murat Turan, Burak Pamuk ve Zeynep Yüksel tarafından Perşembe ilçesi için hazırlanan proje birinci oldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçeler için örnek mimari yapı projeleri oluşturmak amacıyla başlattığı “Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi Yarışması” düzenlenen ödül töreni ile son buldu. Yarışmada Türkiye’nin dört bir yanından alanında uzman jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu Murat Turan, Burak Pamuk ve Zeynep Yüksel tarafından Perşembe ilçesi için hazırlanan proje birinci oldu.

Çok sayıda başvuru yapıldı

Ordu genelinde yöresel yerleşim dokusu ve yaşam şartlarının yöresel mimari cephe özelliklerinin, kullanılan yerel malzemelerin tespit edilerek örnek mimari yapı projelerinin yapılması hedefiyle 12 Mart 2021 tarihinde başlayan yarışma 26 Temmuz 2021 tarihinde tamamlandı. Yarışmaya 19 ilçe kategorisinde toplam 32 proje başvuruda bulundu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mimar Nihat Şen Başkanlığı’nda alanında uzman jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda 3 projeye dereceye girerken 9 proje mansiyon, 4 proje ise satın alma ödülüne layık görüldü.

Birincilik Perşembe ilçesi için hazırlanan projeye

Yarışmada Perşembe ilçesi için Murat Turan, Burak Pamuk ve Zeynep Yüksel tarafından hazırlanan proje birinci, Gülyalı ilçesi için Gökhan Karabacak ve Fatma Gençdoğuş Karabacak’ın hazırladığı proje ikinci ve Altınordu için Mustafa Şen’in hazırladığı proje üçüncü oldu. Yarışmada birinci 50 bin TL, İkinci 35 bin TL, üçüncü 25 bin TL ve mansiyon alanlara 10’ar bin TL olmak üzere toplam 200 bin TL ödül verildi.

Dereceye girenler ödüllerini aldı

Konuşmaların ardından dereceye giren proje sahiplerine ödülleri verildi. Yarışmada, Perşembe ilçesi için hazırladıkları proje ile birinci olan Murat Turan, Burak Pamuk ve Zeynep Yüksel’e ödüllerini Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler takdim etti.

Düzenlenen ödül töreni, jüri üyelerine plaket verilmesi ve ardından yarışmada dereceye giren projelerin yer aldığı serginin gezilmesi ile sona erdi.

Ödül kazanan projeler ve sahipleri

“Ordu Büyükşehir Belediyesi Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi Yarışması”  değerlendirme sonucunda dereceye giren projeler ve sahipleri şu şekildi;

Birincilik Ödülü:  Perşembe ilçesi Murat Turan, Burak Pamuk, Zeynep Yüksel

İkincilik Ödülü:  Gülyalı ilçesi Gökhan Karabacak, Fatma Gençdoğuş Karabacak

Üçüncülük Ödülü: Altınordu ilçesi Mustafa Şen

Ünye KENT Haber / Bülten

 

 

Bu haber toplam 195 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yöresel, mimari, proje, yarışması, sonuçlandı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler