HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
18 Ağustos 2021 Çarşamba Saat: 15:14

Fındık bu yıl da dalda kalmadı…

Geçtiğimiz yıl Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve bu yıl ikincisi ile devam edilen “Fındık Dalda Aklın İşçide Kalmasın” projesiyle hem bahçe sahipleri hem de fındık işçileri mağdur olmuyor. Proje Koordinatörü B
Fındık bu yıl da dalda kalmadı…

Büyükşehir Belediyesi hasat sezonunda “Fındık Dalda Aklın İşçide Kalmasın” projesiyle üreticilerle işçileri bir araya getiriyor. Geçtiğimiz yıl büyük rağbet gören proje, bu yılda birçok vatandaş tarafından tercih ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi bahçe sahipleri ve işçileri aynı platformda buluşturarak vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Başlayan hasat dönemiyle fındık bahçelerine giren işçiler üreticinin fındığını toplayarak hem üreticinin fındığını dalda bırakmıyor hem de ekonomik kazanç elde ediyor. Fındık üreticisi ise işçi bulma konusunu Büyükşehir ile aşarak hasadını yapmış oluyor.

“İşçimiz istihdam sağlarken bahçe sahiplerimizin de hayatlarını kolaylaştırıyoruz”

Bahçe sahipleri ile işçilerin buluşturulduğu projede işçilerin istihdam sağlarken üreticilerinde hayatını kolaylaştırdıklarını ifade eden Proje Koordinatörü Asım Suyabatmaz, “Büyükşehir Belediyemizce uygulanan ve bu yıl ikincisine devam ettiğimiz Fındık Dalda Aklın İşçide Kalmasın projesini sürdürüyoruz. Bu anlamda Perşembe ilçemizin Alınca Mahallesi’nde fındık hasadı gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl Ordu’muzun işçi ihtiyacını kendi içerisinde karşılayabileceğini ön görmüştük. Bu vasıtayla geçen yıl projemizi başlatmıştık. Böylece işçi ve bahçe sahiplerini buluşturacağımız bir pazar yeri oluşturduk. Projemiz sayesinde bugün görüyoruz ki yaklaşık 15 milyonluk bir parayı Ordu’da tutmayı başardık. Bu projeyle Korgan’dan Fatsa’ya, Mesudiye’den Ünye’ye bütün vatandaşlarımız buluşuyor ve işçimiz istihdam sağlarken bahçe sahiplerimizin de hayatlarını kolaylaştırıyoruz” dedi.

“İşçi bulamadım, Büyükşehirin projesinden yararlandım”

Perşembe ilçesi Alınca Mahallesi’nde yaşayan üretici İbrahim Kaya, fındık hasadı için işçi bulamadığını ancak Ordu Büyükşehir Belediyesinin “Fındık Dalda Aklın İşçide Kalmasın” projesinden yararlanarak bu problemi çözdüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin yönlendirmesiyle işçilerin bahçeye girdiğini dile getiren üretici Kaya, “Fındık hasadı yapmak için işçi bulamadım. Bir arkadaşımızın vasıtasıyla Ordu Büyükşehir Belediyemizin bu projesinden yararlandık. Böylece 20-25 işçi bahçemize gelerek hasadımızı gerçekleştirdi” şeklinde konuştu.

Ünye KENT Haber / Bülten

Bu haber toplam 415 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Fındık, bu, yıl, da, dalda, kalmadı…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler