HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
19 Ağustos 2021 Perşembe Saat: 18:37

Ünyeliler zarara uğratıldı

ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, Ünye’de turizm sezonu açılmadan tamamlanması gereken çalışmaların halen tamamlanamamış olmasının Ünyelilere zarar verdiğine dikkat çekti.
Ünyeliler zarara uğratıldı

Resmi turizm kimliği olan tek ilçe olan Ünye’de yürütülen çalışmaların özensiz, plansız, heyecansız ve liyakatsız yapıldığını belirten Başkan Sobi, “Ordu Büyükşehir Belediyesi tüm yoğunluğunu vererek acilen sahil düzenlemesini bitirip, Ünye halkımızdan özür dilemelidir.” dedi.

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, ilçede devam eden turizm yatırımlarının hala tamamlanmamasını eleştirdi.

-“Resmi turizm kimliği olan tek ilçeyiz” -

Ünye'nin bölgede Resmi Turizm Kenti Kimliği olan tek ilçe olduğunu vurgulayan Sobi,  “Ne yazık ki böylesine öngörülü ve kıymetli kimliğin hiç farkında olmayan bir Büyükşehir Belediyesi ve yönetim anlayışı var.” dedi.

-“Çalışmalar özensiz, plansız, heyecansız, liyakatsız yapıldı” -

Turizm sezonuna yetiştirilmeyen çalışmaların ilçe turizmini olumsuz etkilediğini belirten Adnan Sobi, şu açıklamayı yaptı:

“ÜNTİD olarak yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda kent kimliğinin öneminden ve bu kimlik çerçevesinde yönetim, yatırım ve hizmet alanındaki tüm çalışmaların bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğini vurguladık. Ne yazık ki, haziran ayında bitmesi gereken Asarkaya Kent Ormanı Yolu, Otogardan başlayıp Çamlığa kadar giden sahil düzenlemesi, Çamlık, Çamlık’ta Kafe mobilyası eksikliği, yapılan işte kalite eksikliği, Yaz Konağı Mağarası, Ayanikola Adası çevre düzenlemesi, Akçay Çöp sahası rehabilitasyonu gibi kentimizin turizm vitrini alanlarındaki çalışmalar turizm sezonu açılmadan tamamlanması gereken çalışmalardı. Bu çalışmaların tamamlanamamış olması ilçe turizmini olumsuz etkiliyor.  Bu çalışmalar özensiz, plansız, heyecansız, liyakatsız yapıldığı için başta turizm işletmelerimiz olmak üzere tüm şehir esnafımız gelir kaybına uğramıştır, uğratılmıştır.”

-“Büyükşehir Belediyesi, Ünyelilerden özür dilemeli” –

Ünye sahil yolu düzenlemesinin müteahhit firmanın insafına bırakırcasına hareket eden Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni de kınayan ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, bu çalışmanın ivedilikle bitirilip Büyükşehir Belediyesi’nin Ünyelilerden özür dilemesi gerektiğini belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Belediyeler kentin insani yaşam kalitesini en üst düzeyde tutmak için kenti yönetirler. Ne yazık ki Ordu Büyükşehir Belediyesi özellikle Ünye'mizin giriş kapısı ve en kıymetli vitrini olan sahil yolumuzu bilinçsizce ve liyakatsızca iş yapan bir müteahhit firmanın insafına bırakırcasına hareket etmektedir. Ünye'miz bir müteahhit firmanın keyfe keder çalışmasına bırakılacak şehir değildir. Sahil yolu defalarca sökülüp, yapılıp, tekrar sökülüp şantiye havasından kurtarılamamıştır. Kaldı ki, akşamları en keyifli yürüyüş yolumuz olan sahil şeridinin aydınlatma direkleri olduğu halde karanlığa terk edilmesi bardağı taşıran son damla olmuştur. Sahil yolumuz buna layık görülemez. Ordu Büyükşehir Belediyesi tüm yoğunluğunu vererek acilen sahil düzenlemesini bitirip, Ünye halkımızdan özür dilemelidir. Bunun ispatı olarak da,  kent mobilyalarının kentimizin kimliğine ve kalitesine uygun düzenlemesini de beklemekteyiz.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 349 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Ünye, Halkı, Zarara, Uğratılmıştır,

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler