HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
11 Eylül 2021 Cumartesi Saat: 16:47

Kefelihan’da ihale aşamasına gelindi

Ünye Belediyesince 0-3 yaş Bebek ve Çocuk Kütüphanesi yapılmak üzere Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilen Kefelihan’da yaklaşıp maliyet hesaplanıp ihale gerçekleştirilecek.
Kefelihan’da ihale aşamasına gelindi

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın yaklaşık 6 ay önce Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nü Ünye’ye davetiyle başlayan  Kefelihan’ın çocuk ve bebek kütüphanesi olarak hizmet vermesi  için 15 yıl süre ile Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi sürecinde ihale aşamasına gelindi. 

Maliyet hesaplanıp ihale edilecek

Tahsisten sonra Kefelihan’ın fonksiyon değişikliği ile ilgili Koruma Kurulu’ndan karar alındı. 3-4 gün önce Ankara’da Ünye Belediyesi teknik ekibi ile Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü teknik ekibi kütüphanede ne olacağı ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Gelinen süreçte de yaklaşık maliyet hesapları için proje müellifi gelecek. Yaklaşık maliyet hesaplanıp Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne gönderilecek. Daha sonra ödenek aktarılarak ihale gerçekleştirilecek.

Çocukların beyin gelişiminde yarar sağlayacak

Kefelihan’ın çatı ve içerisindeki çalışmalar tamamlandıktan sonra iç tefrişatı tamamlanacak. Çalışmalar tamamlandıktan sonra Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından buraya kütüphane uzmanı atanacak. Ünye Belediyesi tarafından da çocuk ve anaokulu uzmanı kişiler görevlendirilecek. Ünyeli vatandaşlar randevuya göre buraya bebek ve çocuklarını getirerek eğitim alacaklar. Konumu itibariyle şehir merkezinde olan  Kefelihan, bebek ve çocukların gelişimi için önemli hizmetler sunacak.

 Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE

 

 

 

 

Bu haber toplam 263 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kefelihan’da, ihale, aşamasına, gelindi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler