HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
13 Eylül 2021 Pazartesi Saat: 15:18

Büyükşehir Kumru’yu komşu ilçelere bağlıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kumru ilçesini Akkuş, Ünye ve Fatsa ilçelerine bağlayan birçok güzergahı asfalt ve beton yol ile buluşturuyor.
Büyükşehir Kumru’yu komşu ilçelere bağlıyor

Çalışmalar tamamlandığında, ilçeler arasında bağlantı sağlayan güzergahlarda, standardı yüksek, konforlu bir ulaşım sağlanacak.

Ordu’da başlatılan asfalt ve beton yol seferberliği devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalarda, mahalle ve grup yollarındaki asfalt seferberliğine ek olarak, arazi ve iklim şartlarına göre beton yol çalışmalarına da ağırlık veriyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince devam eden çalışmalarda, güzergahlar belirli bir program dâhilinde konforlu bir yapıya kavuşturulurken, vatandaşlara standardı yüksek ulaşımın kapıları açılıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kumru ilçesinden, komşu ilçelere bağlantı sağlayan, mahalle ve grup yollarının iyileştirilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Kumru’yu Fatsa’ya bağlayan güzergah beton yola kavuşuyor

Kumru ilçesinin mahalle ve grup yollarının sorunlarını bir bir çözdüklerini belirten Başkan Güler, “İlçemize bağlı, Yalnızdam, Güneycik mahalleleri ile Fatsa ilçemize bağlı Beyceli mahallesine bağlantı sağlayan grup yolunda başlattığımız beton yolda finale yaklaşıyoruz. Toplam uzunluğu 4 kilometre olan güzergâhta, 3200 metrelik kısmı geride bıraktık. Kalan 800 metredeki çalışmalarımız ise aralıksız sürüyor” dedi.

Akkuş Ve Ünye’ye bağlanan yol asfalta kavuştu

İlçede tamamlanan güzergahlara da değinen Başkan Güler, “Kumru ilçemize bağlı Divanitürk Mahallesi ile Ünye ilçemize bağlı Dereköy Mahallesi ve Akkuş ilçemize bağlı Kızılelma mahallesine bağlanan 2.5 kilometrelik güzergahta emülsiyon asfalt çalışmasını tamamladık. Kumru merkez Elikçeli Mahallesi’ni de bir kilometre emülsiyon asfalta kavuşturduk” diye konuştu.

Mevcut yollar koruma altına alınıyor

Mevcut yolların korunması için de çalışmaların sürdüğüne değinen Başkan Güler, Kumru ilçemize bağlı Eskiçokdeğirmen mahallesi ve Ünye ilçemize bağlı Tekkiraz mahallesine bağlantı sağlayan yola 8 metre uzunluğunda 2x2 ebatında bakslar yerleştirdik. Her yağmur yağdığında yolun altından geçen dere büzlerin yetersizliği nedeniyle taşmaktaydı. Yol zarar görmekteydi. Yaptığımız çalışmayla birlikte artık böyle bir problem yaşanmayacak” şeklinde konuştu.  

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 250 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler