HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
13 Eylül 2021 Pazartesi Saat: 18:34

ÜSTP Yürütme Kurulu seçildi

Ünye’de faaliyet gösteren, ilçe sorunları ile ilgili tespitlerde bulunan ve bunların çözümü ile ilgili çalışmalar yapan Ünye Sivil Toplum Platformunun (ÜSTP) yeni dönem Yürütme Kurulu Üyeleri belli oldu.
ÜSTP Yürütme Kurulu seçildi

Platformun 14 kurucu STK Başkanı arasından sırası gelen ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, ÜSTP Dönem Sözcüsü olurken, Ahmet Bölükbaşı, Nihat Yerlikaya ve Murat Yüksel Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildiler.

Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Ünye’nin her alanında her konuya projeksiyon tutacaklarını belirten ÜSTP Dönem Sözcüsü Adnan Sobi, tek hedeflerinin herkesin memnun kaldığı daha yaşanabilir bir Ünye olduğunu belirtti.

Ünye Sivil Toplum Platformu (ÜSTP) yeni dönem yol haritasını belirledi. Ünye Turizm İşletmecileri Derneği “ÜNTİD” Başkanı Adnan Sobi, Ünye Aktif Medya Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Bölükbaşı, Canik Ünye Gazeteciler Derneği “CÜGD” Başkanı Ali Öztürk - Ünye Sakatlar Derneği Başkanı Arslan Güdek, Ünye Radyo İletişim Derneği “ÜNRİD” Başkanı Hakan Korkmaz, Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan, Akkuş-Tuzak Derneği “AKTUDER” Başkanı İsa Türk, Ünye-Fatsa Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Ünye Temsilcisi Murat Alemdar,Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Murat Yüksel, Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, Ünye Gazete, Dergi, Televizyon, Radyo ve İnternet Yazarları Derneği (KALEMDER) Başkanı Musa Özgür Kıroğlu,  Ünye Bedensel Engelliler Spor Derneği (ÜNBEGDER) Başkanı Nihat Yerlikaya, DGSK İl Başkanı

Oktay Fidan, Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan’dan oluşan ÜSTP Kurucular Kurulu 10 mayıs 2021 Cuma günü yaptığı toplantısında

önümüzdeki 6 aylık yeni dönemin Platform Dönem Sözcüsünü ve Yürütme Kurulu Üyelerini belirledi.

 

Yeni Dönem Sözcüsü Adnan Sobi…

Ünye Sivil Toplum Platformu (ÜSTP) Kurucular Kurulu toplantısında 6 aylık dönemler kapsamında belirlenen önümüzdeki yeni dönemde  alfabetik sırlamada görev alma sırası gelen Ünye Turizm İşletmecileri Derneği (ÜNTİD) Başkanı Adnan Sobi’nin Platform Dönem Sözcülüğünü onayladı.

Kurucular Kurulu Üyeleri çekilen kurada, ayrıca Yürütme Kurulunun diğer üç üyesini de belirledi. Buna göre; Ünye Aktif Medya Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Bölükbaşı, Ünye Bedensel Engelliler Spor Derneği (ÜNBEGDER) Başkanı Nihat Yerlikaya, Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Murat Yüksel ÜSTP Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildiler.

 

Sobi: Yapılan her işte duyarlı, yanlışlara dikkat çeken bir sivil platformuz

 

ÜSTP Dönem Sözcüsü görevine gelen Adnan Sobi, üç Yürütme Kurulu Üyesi ile birlikte Platform olarak bu zamana kadar yapılan çalışmaları çok daha ileriye taşıyacaklarını, tek hedeflerinin herkesin severek yaşadığı, herkesin memnun kaldığı çok daha yaşanabilir Ünye olduğuna işaret ederek; “Şehrimize yapılan hizmetleri önemli görüyoruz. Çünkü bu hizmetler şehrimizi geliştirecek, ileriye taşıyacak. Ancak hangi hizmetin nerede, nasıl yapılacağı çok önemli. Yanlış yerde, yanlış yapılan hizmetlerden doğru sonuçlar almak mümkün olmuyor. Böylelikle hem şehrimizin gelişmesinde zaman kaybı hem de çok ciddi israflar yaşanma riskleri doğabiliyor.

Biz Ünye STK’larından oluşan Ünye Sivil Toplum Platformu olarak bu anlamda duyarlılık gösteren, yanlış işlere dikkat çeken bir çalışma platformuyuz. 

 

Her alanda her konuya projeksiyon tutacağız

Yaşadığımız şehre karşı kendimizi sorumlu, borçlu ve görevli olarak görüyoruz. Ayrıca yaşadığımız şehri kendimize emanet edilmiş kutsal bir değer olarak kabul ediyor; bu emaneti bozmadan, kırmadan, dökmeden bizden sonraki kuşaklara aktarmanın vebal olduğuna inanıyoruz. Bu anlayış ve şuurdan hareketle Ünye’mizin her alandaki her konusuna projeksiyon tutacak, yanlış yapılan işlere müdahil olacak, önünü almaya çalışacağız.

İşimiz siyaset ya da muhalefet değil

Ünye Sivil Toplum platformu olarak işimiz siyasi alanın dışında tamamen sivil alanda gerçekleşecek; toplumun genel menfaatleri kapsamında demokratik bir anlayışla şeffaf ve herkesin gördüğü şekillerde yerine getirilecektir. Sivil duruşumuzun özünü muhalif duruş değil çözümden yana, sonuç odaklı duruş oluşturmaktadır. Topluma hizmetle görevli her kurum, kuruluş, grup ya da şahıs bizim çatışma alanımız değil çalışma paydaşımızdır. Her biriyle Ünye’ye hizmet etmek üzere işbirliği, güç birliği yapmaya her an hazır olduk ve olmaya devam edeceğiz.”

 

 Ünye KENT Haber

 

 

Bu haber toplam 211 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÜSTP, Yürütme, Kurulu, seçildi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler