HABER ARAMA
  • DOLAR5,8310
  • EURO6,5768
  • ALTIN238,9449
  • BIST 10097.030
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


17,00 TL - 18.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
12 Eylül 2018 Çarşamba Saat: 13:49

Sağlık Sen’de “Hodri Meydan” çağrısı

Sağlık Sen Ordu Şubesi’nin hafta sonu yapılan delege seçimlerinde yenilgi alan mevcut Başkan Bilal İnanlı baskı olduğunu iddia ederek, seçimlerin iptal edildiğini açıklamıştı.
Sağlık Sen’de “Hodri Meydan” çağrısı

Yaşanan son olaylarla ilgili olarak Başkan adaylarından Ahmet Yılmaz “Hodri Meydan” çağrısı yaptı.

Seçimlerin sürekli sabote edilmeye çalışıldığını ileri süren Yılmza, seçime şaibe bulaştırmaya çalıştıklarını, birilerini suçlamakla kendisini gülünç duruma düşürdüğünü belirterek, “Oraya buraya çamur atmaya çalışmak, ancak acizlerin işidir. Sen yüz defa sandık kursan biz yine orada olacağız. Ve o sandıklarda senin hile yapmana müsaade etmeyeceğiz.”dedi.

 

Sağlık Sen Ordu Şube Başkan adayı Ahmet Yılmaz, mevcut Başkan Bilal İnanlı’nın baskı olduğunu iddia ederek sendikanın 5. Olağan Genel Kurulu’nu  iptal etme kararını sert bir dille eleştirdi. 

Ahmet Yılmaz, açıklamasında şunları söyledi:

-“Seçimler sürekli sabote edilmekte”-

“Sağlık-Sen Ordu Şubemizin 5. Olağan Genel Kurulu sürecinde yaşanan olayları Ordu kamuoyu takip etmektedir.

Birlik-beraberlik ve kardeşlik içinde geçmesini arzu ettiğimiz seçimler ne yazık ki, yenilgiyi hazmedemeyenler tarafından sürekli sabote edilmekte, her türlü iftira ve zorlamalarla üyeler sindirilmeye çalışılmaktadır.

Bunun son örneği de Cumartesi günü yapılan seçimlerin hemen sonrasında görülmüştür. Cumartesi günü yapılacak olan seçimler öncesinde belki de Sağlık-Sen tarihinde ilk defa bir şube seçiminde şube önüne özel güvenlik görevlisi konulmuş, üyelerin cep telefonları oy kullanmadan önce ellerinden alınmış, sandık başında aday olan bir şube başkanı başka kimsenin olmasını istemeyip, sandık görevlisi ve sadece kendisinin olduğu bir odada üyelerin oy kullanmalarını mecbur kılmıştır.

-“Seçime şaibe bulaştırmaya çalışıyorlar”-

Tüm bunlara rağmen, ağır bir yenilgi ile kaybettiği seçime şaibe bulaştırmaya çalışan Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı bu da yetmezmiş gibi yenilgisinin faturasını amirlere, sorumlulara İl Sağlık Müdürüne çıkartmaya çalışmaktadır.

-“Birilerini suçlamakla kendisini gülünç duruma düşürmekte”-

Herkes şunu iyi bilmektedir ki, paravan arkasına geçtikten sonra herkesin verdiği oy Allah ile kendisi arasındadır.  Şube başkanı oy kullanma odasında kendi seçtiği sandık kurulu üyelerinden başka kimsenin olmasına müsaade etmemiştir. Buna rağmen ağır yenilgi sonrası birilerini suçlamakla kendisini gülünç duruma düşürmektedir.

Bizler sayın Başkana sesleniyoruz:

 “Oraya buraya çamur atmaya çalışmak, ancak acizlerin işidir. Sen yüz defa sandık kursan biz yine orada olacağız. Ve o sandıklarda senin hile yapmana müsaade etmeyeceğiz. 

Hodri meydan diyoruz.

Madem o kadar baskı olduğunu iddia ediyorsun, seçimleri şeffaflıkla yap da, tüm üyeler kimler baskı yapıyor, baskı ile seçim almaya çalışıyor görsün.  Cesaretin varsa bunu yap, bizde seni alkışlayalım.

-“Seçimler için Valilikten talep edeceğiz”-

Bizler şimdi Sayın Ordu Valimizden de bir talepte bulunacak ve bundan sonra yapılacak olan delege seçimlerinde, İl Dernekler Masası ya da İl-İlçe Seçim Kurullarının görevlendirmesinin yapılarak, bu tür nahoş olaylara müsaade etmemesini isteyeceğiz.

Bizler istiyoruz ki, üyelerimizin hür iradeleri sandığa yansısın ve üyeler kimi istiyorsa o kazansın.

Genel Başkanı arkasına alarak üyeleri yönlendirmeye çalışanlar, çıkıp da seçimlerde hile var demesin. Geçmiş seçimde yönetimde 2 tane müdür yardımcısı olanlar, şimdi çıkıp ta idare baskı kuruyor çamuruna yatmasın.

-“O koltuğu boşuna işgal etmeyin!” -

Kendi Yönetim Kurulu üyelerini, toplantılara katılmıyor gibi basit yalanlarıyla karalayıp yönetimden uzaklaştırmaya çalışanlar, işyeri temsilcisini seçimlere günler kala görevden alanlar, delegelik içinde başvuruda bulunanların bu başvurularını türlü yalanlarla kabul etmeyenler,  üyelerinin sorunlarını oturduğu yerden takip etmeye çalışanlar, üyelerine yapılan her türlü hakaret içerikli haber ve paylaşımları kınama cesareti gösteremeyenler çıkıp ta o koltuğu boşuna işgal etmesinler. Ordu’da o koltuğa oturup görevini layıkı ile yapacak onlarca insan var. O koltuk ne senin, ne benim ne da Genel Merkezindir. Orası maaşını aidatından kesinti yaptığın üyelerindir. Ve sen üyelerinin rızasına, oyuna saygı göstermek zorundasın. Bin defa da seçim yapsan yine kaybedeceksin.

Saygıdeğer Sağlık-sen üyelerimiz,

Yapılan tüm hukuksuzluklara rağmen, Genel merkezimiz ve genel merkezi arkasına alarak Ordu Şube Başkanının almış olduğu tüm kararlar karşısında yüce Türk mahkemelerinde bu davaya gönül vermiş üyelerimizin hakkı savunulacak ve bu işin peşi bırakılmayacaktır.

Asıl amaçları üyelerimize gözdağı vermek, onları bezdirmek, idare sanki bu işe karışıyormuş gibi algı yaratmaktır. Bu kişilerin niyetlerinin koltuk sevdası ve koltuğu bırakmamak olduğu aşikardır.

Yaşanan tüm bu hukuksuzluklara rağmen mücadelemiz bitmemiş, daha yeni başlamıştır.  Bizler buradayız ve bekliyoruz.  Hodri meydan diyoruz.”

Bu haber toplam 266 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Sağlık, Sen’de, “Hodri, Meydan”, çağrısı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler