HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
14 Eylül 2021 Salı Saat: 11:39

OSB’deki sorunlar masaya yatırıldı

Ünye’nin reel sektör başkan ve genel sekreterleri bir araya gelerek Ünye’nin temel sorunları ile ilgili istişarede bulundular.
OSB’deki sorunlar masaya yatırıldı

İstişare toplantısında görüşülen konular öncelikle İlçe Kaymakamı Ayhan Işık’a bildirilecek, sonrasında gerekirse Ankara ziyareti yapılacak.

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman,  Esnaf Kefaret Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan ile ÜTB Genel Sekreteri Mehmet Gür, ÜTSO genel sekreteri Aydın Ekmekçi bir araya gelerek Ünye Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere Ünye Akkuş Niksar Yolu, Ünye limanı gibi ilçenin temel sorunları ile ilgili istişare toplantısı düzenlediler.

Kaymakam Işık’la istişare edildi

İlk olarak görevine başlayan Ünye Kaymakamı Ayhan Işık’ı ziyaret eden ve OSB konusu ile ilgili istişarelerde bulunan Başkanlar, ziyaret sonrası bir araya gelerek Ünye’nin kronikleşen sorunları ile ilgili istişarelerde bulundular.

İstişare toplantısında görüşen konular ilk olarak ilçe Kaymakamı Ayhan Işık’a bildirilecek, sonrasında gerekirse Ankara ziyareti yapılacak.

Akar: Ünye’nin temel sorunlarının takipçisi olacağız

Toplantı sonrası açıklama yapan ÜTSO Başkanı İrfan Akar, “İlk olarak Ünye OSB’de konunun önemini, hassasiyetini Kaymakam beye ilettik. En kısa zamanda yerinde tespit yapalım gereken neyse yapalım, gerekirse Ankara’ya gidelim şeklinde Kaymakamımıza ilettik. Ziyaret sonrası biz tekrar bir araya gelerek OSB’nin peşini bırakmamamız gerektiğini, ayrıca Ünye’nin temel sorunları olan liman ve Ünye Akkuş Niksar Yolunu görüştük, istişarelerde bulunduk ve fikir birliği yaptık. OSB ile ilgili Ankara’ya gidersek Ünye’nin diğer meselelerini de gündeme getirelim ve çözümü için ne gerekli ise yapalım noktasında fikir alışverişinde bulunduk. Derdimiz Ünye. Şuanda Kaymakam bey yeni geldi, çok yoğun bir şekilde kabullerini gerçekleştiriyor. Kaymakam bey biraz rahatladığında bu konuları kendisine aktaracağız.” dedi.

OSB ile ilgili acil yapılması gereken işler var

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu ise, “Kaymakam ile tanışmak ve Ünye’deki görevinde başarılar dilemek amacıyla ziyaret etmiştik. Esasında biz Kaymakam beyle Ünye’nin mevcut sorunlarını konuşacaktık. Kendilerine bazı konuları anlattık ama hoş geldin ziyaretleri nedeniyle şu anda çok yoğun. Daha sonra biz bir araya gelerek bundan sonra ki süreçte neler yapmamız gerektiğini değerlendirdik. Özellikle OSB ile alakalı acil yapılması gereken bazı işler var. Yine aynı şekilde Ünye Akkuş Niksar yolu, liman bu konuları da aynı şekilde aramızda konuştuk. Bunları kısa süre içinde Kaymakam beye aktaracağız.” dedi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 211 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : OSB’deki, sorunlar, masaya, yatırıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler