HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
18 Eylül 2021 Cumartesi Saat: 13:51

Bu etkinlikte, çevre ve doğa temizliğine dikkat çekildi

18 Eylül Dünya Temizlik Gününde, Ünye Belediyesi tarafından Gölevi Mahallesi kumsalında çevre temizliği etkinliği düzenlendi.
Bu etkinlikte, çevre ve doğa temizliğine dikkat çekildi

Ünye Belediyesi, Daha Yaşanılabilir Bir Dünya İçin 18 Eylül Dünya Temizlik Gününde, Sivil Yaşam Derneği, ulusal ve uluslararası firmaların destekleriyle ülkemizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen temizlik çalışmalarına destek vermek için Gölevi Mahallesi kumsalında  çevre temizliği etkinliği düzenledi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, Ünye Gençlik Merkezi gönüllüleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı etkinlik Gölevi Mahallesi TOKİ karşısından başlayıp Kadınlar Plajında sona erdi.

Doğal afetler çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor

Etkinlikte konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “İklim değişikliklerini, doğal afetleri, olumsuz şartları gördükçe doğanın ve çevrenin temizliğinin ne kadar önemli olduğuna şahit oluyoruz. Bunun için nasıl ki evlerimizi temiz tutuyorsak doğal yaşam olan çevremizi de temiz tutmanın gerekli olduğuna acı olayları yaşayarak daha açık ve net anlıyoruz. Onun için doğamızı ve çevremizi temiz tutmalıyız ki güzel bir dünyayı yeni nesillere emanet olmuş olalım.” dedi.

Çevre temizliği evden başlar

Çevrenin ve doğanın temiz tutulmasının evsel atıkların ayrıştırılması ile başladığını ifade eden Tavlı, “Evlerde organik atıklarla, plastik, metal parçaları, kağıt ve karton tabir edilen türevlerinden ayrıştırdığımızda ciddi anlamda geri dönüşüm sağlayarak doğadaki madenlerimizi daha rantabıl kullanma imkanı olacak. Bunun için elbirliği ile hepimizin bu işe katkı sunmamız lazım. Bugün bu farkındalığın oluşması anlamında Sivil Yaşam Derneği ile ulusal ve uluslararası firmalar bugün doğa ve çevrenin temiz tutulması ile alakalı böyle bir katkı sundular. Bizde bu katkılarını desteklemek amacıyla yerel yönetimimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, teşkilatlarımızla ve vatandaşlarımızla bir araya geldik.” dedi.

Geleceğe temiz bir dünya bırakmalıyız

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Dünya Temizlik Günü kapsamında Curi bölgesindeyiz. Burada temizlik ile ilgili yapılması gerekenler özellikle çevrenin temiz tutulması ile ilgili uygulanması gerekenlerle ilgili çok güzel bir program icra ettik. Dolayısıyla bugün  temiz bir toplumda yaşayabilmenin şartlarını yerine getirmeli, bunu gelecek kuşaklarımıza da aktarma noktasında gayret göstermeliyiz.” dedi.

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 170 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bu, etkinlikte, çevre, ve, doğa, temizliğine, dikkat, çekildi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler