HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
24 Eylül 2021 Cuma Saat: 12:14

HES Kodu’ndan Sonra Aşı Kartı da Cüzdana Girdi

Pandemi döneminde zorunluluk haline gelen HES Kodunun ardından şimdi de Aşı Kartı cüzdanlara girdi.
HES Kodu’ndan Sonra Aşı Kartı da Cüzdana Girdi

Hayatın her alanında zorunlu hale gelen HES Kodu akıllı telefonlar ya da smsle öğrenilebiliniyor. Aynı sistem Aşı kartı için de geçerli olurken akıllı telefonu olmayanlar ya da telefonunun şarjı bitenler ise zaman zaman sıkıntı yaşıyor.

Bu sorunun çözümü ise grafik tasarım firmasından geldi. Niksar Caddesi’nde hizmet veren bir işletme, hem hes kodunu hem de aşı kartını PVC karta yükledi. Vatandaşlar tarafından oldukça fazla talep edilen bu uygulama ile dijital bilgiler, karta aktarılmış oldu.

“HES ve Aşı Aynı Kartta!”

Kredi kartı büyüklüğündeki PVC kartta isteyen vatandaşlar hem HES kodunu hem de Aşı bilgilerini yükleyebiliyor. Suya dayanıklı bu kartlar istenilen her yerde görevlilere gösterilebiliniyor.  Grafik Tasarımcısı İrem Arslanteke, bu uygulamanın çok sayıda vatandaş tarafından talep edildiğini belirterek, “pandemi sürecinde HES kodu taşıma zorunluluğu biz grafikerleri de yeni ve pratik çözümler üretmeye itmişti. Daha önce HES kodunu dijital ortamdan PVC karta yüklemiştik. Bu çözümü Aşı kartına da aktardık. Herkes kredi kartı kullandığı için biz de kredi kartı boyutunda PVC’den kartı tasarladık. HES kodu kart ve Aşı Kartı ayrı ayrı da olabiliyor, tek kartta da basılabiliyor. Telefonun yanınızda olmadığı, şarjınızın yetersiz, internet bağlantınızın zayıf olduğu veya telefon görüşmesi esnasında, özellikle yaşlı vatandaşlar ve akıllı telefonu olmayanların, HES kodu okutulması gereken yerlerde büyük kolaylık sağlıyor. Bu konuda Ünye’de talep de iyi derecede” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 343 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : HES, Kodu’ndan, Sonra, Aşı, Kartı, da, Cüzdana, Girdi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler