HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
4 Ekim 2021 Pazartesi Saat: 14:20

ORBEL personeli yangın eğitimi aldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. personeli, yangınlara müdahalede konusunda Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nde (OBİTEM) yangın eğitimi aldı.
ORBEL personeli yangın eğitimi aldı

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili diğer Acil Durum Planları gereği ORBEL. A.Ş bünyesinde çalışan tüm çalışanlara yangın ve acil durum planlamaları konusunda 4 grupta eğitim programı düzenlendi. Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı İtfaiye Eğitim Merkezi (OBİTEM) tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde alanında uzman eğitmenlerce düzenlenen programlara ORBEL personeli tam katılım sağladı.

Eğitimler teorik ve pratik olarak yapıldı

Yangın güvenliği yönünde alınması gereken önlemlerin anlatıldığı eğitimlerde ORBEL A.Ş. personeline, yangın anında yapılması gerekenler ve yangında doğru davranış şekilleri yangının gelişimi ve yangın yerindeki tehlikeler, kurumlarda acil durum planı gereği oluşturulan acil durum ekiplerinin görevleri, müdahale yöntemleri ve tahliyede harekât tarzları anlatıldı. 

Eğitime katılan personele ayrıca, gerçekleştirilen tatbikatlar ile yangın söndürücü maddelerinin doğru kullanımı, LPG yangınlarına nasıl müdahale edildiği de uygulamalı olarak gösterildi. 

Verimli geçen eğitimler sonunda eğitime katılan tüm personele İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Katılım Belgesi takdim edildi.

 

Ünye KENT Haber /Bülten

Bu haber toplam 265 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ORBEL, personeli, yangın, eğitimi, aldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler