HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
12 Ekim 2021 Salı Saat: 19:06

Arslan: Halk Eğitim amatör kulüplerin önünü kesiyor

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı yeni uygulama ile amatör spor kulüplerinin önünü tıkadığını iddia etti.
Arslan: Halk Eğitim amatör kulüplerin önünü kesiyor

Antrenman salonu ve malzemesi bulunmayan Halk Eğitim Müdürlüğünün kendi bünyesinde kulüp kurduğunu Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, bunun amacının amatör spor kulüplerinin önünün kesmek için atılan bir adım olduğunu iddia etti.

Kulüp Başkanı Arslan yaptığı basın açıklamasında, “Bizler yetiştirdiğimiz antrenör ve hakem arkadaşlarımıza Halk Eğitim Merkezi yolu ile kurslar açıyorduk.  Ama gördük ki Halk Eğitim Müdürü geçen yıldan beri yeni bir uygulama gerçekleştirdi. Bu uygulamanın altında yatan olay antrenörlerimizin, usta öğreticilerimizin önünün tıkamak onları zora sokmak.” dedi.

Bizim yetişmiş sporcularımızı maça götürmeye kalkıyorlar

Arslan sözlerine şöyle devam etti, “Halk Eğitim spor kulübü kurmuşlar. Şart getiriyorlar. Aidat ödediğimiz antrenör her hangi bir kulüp adına sporcu yetiştiremez, diyor. Kulüp kurmuşlar, yetişmiş bizim sporcularımızı maça götürmeye kalkıyorlar. Bizde buna karşı çıktık, bizim yetişmiş sporcularımızı size niye verelim dedik. Beyaz ve Sarı kuşaklarda zaten maça gidemediği için, maça gitmediği zaman da antrenörlerimizin kurs açmasının bir anlamı yok. Biz şampiyon çocuklar yetiştireceğiz ki ödüllerden nemalanacağız. Yoksa Halk Eğitimin verdiği kursiyer aidatları saat başı 20 TL ki zaten 2 saat ders veriyoruz. Bize asgari ücret dahi vermiyor, sigortasını ödüyor.

Halk Eğitim bu iş neden yöneldi?

Bunların antrenman salonları yok. Malzemeleri yok.  Bunların amacı antrenörlerimizin önünü tıkamak, spor branşlarını Halk eğitim bünyesinden kaldırmak istiyorlar. Bunu direk söyleyemiyorlar da  bu yollarla bizi zor şartlara sokuyorlar. Diyorlar ki biz aidat ödüyoruz. Tamam da devletin parasını veriyorsun. Bize devlet bu hakkı tanımış. Kimin parasını veriyorsun? Babanın parasını mı veriyorsun? Halk eğitim Müdürümüz Mustafa Erdoğan’ı kınıyorum. Biz 30 yıldır bu işi yapıyoruz böyle bir şey görmedik.

Kırsal alanlarda kurs açabilirler

Halk Eğitimin kulüp kurma, kurs açma yetkisi Türkiye genelinde kırsal alanlarda var. İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüklerinin olmadığı bölgelerde, kapalı spor salonlarının olmadığı ya da spor kulüplerinin olmadığı yerlerde usta öğreticiler nezdinde kurs açabilirler. Kurs açınca sporcuların bir kulüp altında olması gerekiyor. Orada olabilir. Ama bizimkiler Ünye merkezde Spor İl Müdürlüğümüzün bir sürü tesisi var, İlçe Spor Müdürlüğümüzün ve Gençlik Merkezinin tesisleri varken Halk Eğitim bu işe yeltendi. Ayrıca Ünye’de 40’ın üzerinde de amatör spor kulübü var. Bu kulüplerde varken bize yardımcı olacaklarına önümüzü kesiyorlar.”

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 271 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Arslan:, Halk, Eğitim, amatör, kulüplerin, önünü, kesiyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler