HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
18 Ekim 2021 Pazartesi Saat: 11:57

Teknikerler seslerini yükseltiyor!

Teknikerler haklarını almak, ülke ekonomisine daha çok katkı yapmak üzere başlattıkları örgütlenme çalışmalarını hızla sürdürüyor.
Teknikerler seslerini yükseltiyor!

Teknikerler Derneği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı,  teknikerlerin ara eleman değil, aranan ana eleman olduğunu vurguladı.

Teknikerlerin işin mutfağında yetişen üretici işgücü olduğunu belirten Kıranlı, dernek olarak ülke genelinde yürüttükleri çalışmalarla teknikerlerin sesini daha iyi duyurmaya başladığını ifade ederek, bu anlamda yürüttükleri çalışmalara ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Ülkemiz genelinde bölgesel il dernekleri bir araya gelerek Tekniker Federasyonu kuruluşları ile akabinde Türkiye Teknikerler Konfederasyonu kuruluş çalışmalarımız büyük bir hız ve heyecan ile ilerlemektedir.

“Konfederasyon çalışmaları için ziyaretler devam ediyor”

Karadeniz Teknikerler Federasyonu kuruluşu için Trabzon, Rize, Ordu, Gümüşhane, Artvin, Zonguldak Teknikerler Derneği başta olmak üzere İl dernek başkanlarımız bulundukları il ve yakın komşu, bölgesel illerimizde Kamu kurum kuruluş amir ve yöneticileri, STK, oda ve üniversitelerimiz ile MYO’ları ziyaretleri yaparak fikir alış verişi yapmaktayız.

Ordu Teknikerler Derneği olarak 15 Ekim 2021 Amasya Üniversitesi Merzifon MYO yönetimini ziyarette bulunarak Teknikerler Derneği hakkında bilgi verdik. Müdürümüz sayın Doç. Dr. Mehmet Burak Bilgin beye derneğimiz çalışmalarında yapacağı katkılar için plaket takdim ettik.

Ziyaret ve bilgilendirmemiz sonrasında şaşkınlıklarını gizlemeyen ve MYO’larından yetişip mezun olan teknik elemanlar için çalışma yapan böyle anlamlı bir faaliyette olan dernek için çok çok memnuniyetlerini ifade eden öncelikle MYO Sekreteri Fatma Erkök’e, Müdür Yrd. Öğr. Gör. Burak Öztop ve Ahmet Sağlam’a, Makine Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Aysu Akıllı, Yılmaz Çakış ve Dr. Öğr. Gör. Ersin İnkaya’ya gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum.

“Katılımcı ve insan odaklı bir yaklaşımla araştıran, sorgulayan, nitelikli eğitim ve bilimsel araştırmaları ile öne çıkan, paydaşlarıyla bütünleşen, rekabetçi, yenilikçi, çevreye duyarlı bireyler yetiştireceğiz diyen” Ordu Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Akdoğan’a ve üniversitemiz, ülkemizin küresel dünyada yakaladığı gelişmişlik düzeyini devam ettirerek, teknoloji ve sanayi başta olmak üzere, dijital çağa ayak uydurmak ve uluslararası alanda rekabet gücünü artıracak şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bunun için, zeki, çalışkan ve üretken gençlerimizin hak ettiği eğitim fırsatını kendilerine sunarak, potansiyellerini ortaya çıkarmak ve böylece de küresel dünyada ülkemizin yakaladığı gelişmişlik düzeyini devam ettirmek için üzerine aldığı sorumluluğu yerine getirme gayretindedir” diyerek gençlere ve eğitime verdiği önem için Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya şükran ve saygılarımı sunuyorum.

Teknikerler ara eleman değil, aranan ana elemanlardır. Teknikerler işin mutfağında yetişen üretici işgücüdür.

Türkiye’nin yüksek teknik öğrenimli nitelikli elemanları üretici iş gücü potansiyeli harekete geçirildiğinde hiç kimsenin bir şüphesi olmasın ki ülkemiz bulunduğu yerden daha yukarıya çıkacaktır. Teknikerlerin uzattığı eli tutan herkes kazanacaktır.”

 

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 239 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Teknikerler, seslerini, yükseltiyor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler