HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
18 Ekim 2021 Pazartesi Saat: 18:05

ÜSTP, Muhtarlar Günü’nü kutladı

Ünye Sivil Toplum Platformu 1. Dönem Sözcüsü Adnan Sobi, Platform Üyesi Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan’ın şahsında 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.
ÜSTP, Muhtarlar Günü’nü kutladı

Muhtarların demokrasi zincirinin ilk halkası olduğunu ifade eden ÜSTP Dönem Sözcüsü Adnan Sobi, “Muhtarlar, yerel demokrasinin en eski örneği olarak, devletin her noktadaki kurumsal temsilcileri, yöneticilerin sahadaki en büyük destekçileri, demokrasi zincirinin ilk halkası olarak, seçilen ve bu göreve gelen, vatandaşların devlete ihtiyaç duyduklarında çaldıkları ilk kapıdır.  Demokrasinin bir gereği olarak bizzat vatandaşlar tarafından seçilen ve her biri milletin birer ferdi olan muhtarlarımız, görev yaptıkları mahallelerdeki sorunların çözümü, vatandaşların talep ve beklentilerin yerine getirilmesi yolunda, kamu idareleri ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde hareket eden önemli birer hizmet odaklarıdır.” dedi.

Vatandaşın sevincine ve hüznüne ortak…

Muhtarların mahallelerinde yaşayan vatandaşların sevinç ve hüznüne ortak olduğunu belirten Sobi, “Mahallelerimizin, köylerimizin her türlü sorun ve ihtiyacını tespit edip çözümü için dur durak bilmeden çalışan muhtarlarımızın gösterdiği fedakârlık her türlü övgünün ötesindedir. Vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen muhtarlarımız, Cumhuriyet tarihimiz boyunca köylerimizin ve mahallerimizin en önemli temsilcisi olmuştur. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına; sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır.” dedi.

Teşekkürü borç biliyorum…

Mahalle muhtarlarına görevlerinde başarılar dileyen ve her zaman muhtarların yanlarında olduklarını vurgulayan Sobi, “ÜSTP olarak; Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, vatandaşların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için gece gündüz çalışan muhtarlarımıza  yapmış oldukları fedakar hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunar, görevi başında bu millete hizmet için şehit düşen bütün muhtarlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü, ÜSTP Üyesi Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkanın şahsında en içten dileklerimizle kutluyor sevgi ve saygılarımızı sunar, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyor, tüm muhtarlarımıza selam ve saygılarımızı sunuyoruz.” Diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 132 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÜSTP, Muhtarlar, Günü’nü, kutladı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler