HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
19 Ekim 2021 Salı Saat: 17:07

Baş’tan Akın ve Kaymak’a ziyaret

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş Ordu Defterdar Vekili Cabır Akın’ı ve İşkur İl Müdürü İsa Kaymak’ı ziyaret etti.
Baş’tan Akın ve Kaymak’a ziyaret

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; Ordu Defterdar Vekili Cabir Akın’ı ve Ordu İşkur İl Müdürü İsa Kaymak’ı Ordu Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Orhan Murat Gür, Oda Sekreteri Ender Sönmez Oda Saymanı Serdar Yıldıran ve Yönetim Kurulu Koordinatör Üyesi Tuğba Kılıç İle birlikte ziyaret etti. Muhasebe mesleğinde vergisel konularda ve nitelikli eleman istihdamında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

Ziyaret hakkında açıklama yapan Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; “Artan işsizliğin içerisinde eğitimli insanların sayısı ciddi bir şekilde artmaktadır. Bu nedenle ilimizde istihdam edilecek nitelikli, birikimli, öz güvene sahip, üretken, yetişmiş ara eleman ihtiyacı doğurmuştur. Dinamik potansiyele sahip olan fakat değerlendirilmeyen genç iş gücü, üretici olmak yerine tüketici olmaktadır. Bu sorun özellikle yerel düzeyde meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri tarafından yürütülecek meslek edindirme, mevcut mesleği pratikleştirme ve beceri düzeyinin artırılarak iş verimliliklerinin yükseltilmesini sağlamaktadır. Bu amaçla muhasebe ara elemanı eğitimi projesi yerel ve bölgesel düzeyde muhasebe büroları ve işletmelerin muhasebe biriminde muhasebe elemanı veya büro elemanı olmak, mesleki bilgi, birikim ve donanıma sahip olacak nitelikli ara eleman yetiştirerek muhasebe camiasına kazandırmak için İşkur müdürümüz ile ortak proje gerçekleştirmektir.” dedi.

Akın: Çözüm odaklı işbirliği içindeyiz

Ordu Defterdar Vekili Cabir Akın yaptığı konuşmada; “Kamu adına önemli, vazgeçilmez yeri olan mali müşavirler ile uygulamada karşılaşılan sorunlarda her zaman uyum içinde çalıştıklarını, çözüm odaklı olarak meslek mensuplarıyla işbirliği içindeyiz. Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim.” ifadelerinde bulundu.

Kaymak: Ortak projeler kapsamında gençlere iş…

Ordu İşkur İl Müdürü İsa Kaymak ise konuşmasında; “Gençlerimizin iş hayatına başlangıçlarının ilk gününden itibaren bilgi, uygulama tecrübeleri kazanmaları için İşkur olarak Ordu Mali Müşavirler Odası ile ortak proje yaparak nitelikli ara eleman yetiştirmenin gençlerimize ve toplumumuza yararlı bir çalışma olacağını, bu hususta yasal mevzuatlar kapsamında gerekli çalışmaları yapacağız. Ziyaretlerinden dolayı değerli oda başkanım Bahadır Baş ve yönetim kuruluna teşekkür ederim.” dedi.


Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 245 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Baş’tan, Akın, ve, Kaymak’a, ziyaret

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler