HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
21 Ekim 2021 Perşembe Saat: 08:30

Fevzi Çakmak’ta gençler için dernek kuruldu

Gençleri kötü alışkanlıklarda korumak, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yürütmek amacıyla Fevzi Çakmak Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği Kuruldu.
Fevzi Çakmak’ta gençler için dernek kuruldu

Ünye Fevzi Çakmak Mahallesinde gençleri kötü alışkanlıklarda korumak, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yürütmek amacıyla, 8 duyarlı arkadaş tarafından Fevzi Çakmak Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği kuruldu.

Kurucu Başkanlığı’nı Adem Kaya’nın yaptığı kısa adı FEKSADER olan dernek yönetimi, Ahmet Şen, Zeki Sancak, Günay Özbilgin, Arslan Zoroğlu, Mevlüt Bakırcı, Celil Güler, Kadir İyibilen’den oluşuyor.

Amacımız gençleri kötü alışkanlıklardan korumak

FEKSADER Kurucu Başkanı Adem Kaya, “Derneğimizi sekiz arkadaşla bir araya gelerek; 3-4 aylık görüşmeler sonucunda kurma kararı aldık. Derneğimizin amacını, kültür, sanat ve sporla alakalı faaliyetlerde bulunmak, gençlerimizi kültür, sanat faaliyetleri ve spora yönlendirip kötü alışkanlıklardan korumak olarak belirledik. Kısa sürede derneğimizin faaliyetleriyle göz dolduracağına inanıyoruz.” dedi.

Hemen çalışmalara başlıyoruz

Kaya şöyle devam etti; “Yakın zamanda bölgemizde halk oyunları yarışmamız var. İlkokul 4. Sınıf ve 3. Sınıf çocuklarımızı halk oyunlarıyla alakalı bir eğitimi tabi tutup şubata kadar çalıştırıp yarışmaya yetiştirmeye çalışacağız. Gelecekte geçmişte yaşadığımız anılarımızda kalan bazı durumlar var. Bunları da gün, gün etkinlik çerçevesinde düzenleyeceğiz. Dolayısıyla Fevzi Çakmak Mahallesinde olmaz denileni, bu da yapılamaz denileni inşallah yola çıktığımız arkadaşlarla başaracağız. Bu mana da Ünye de Tabela Derneğinin yerine gerçek dernekçilik adına çalışmalar yürüteceğiz. Yönetim Kurulumuz 7 kişiden oluşuyor, geçici yönetim kurulumuz. 6 ay içinde kongremizi yapacağız. Derneğimizin Yönetim Kurulunu daha geniş bir çerçeveye taşıyacağız.

Herkes gençlerimizden sorumlu

Şu an öyle bir çağda yaşıyoruz ki; uyuşturucu kullanma yaşı neredeyse 10 yaşına kadar indi. Bizler, gençler kötü alışkanlıkları bulaştığında sadece seyretmekle yetiniyoruz.  Her bireyin bu konuda sorumluluğu var. Biz bu sorumluluk bilinciyle hareket edip bu derneği kurduk. Biz seyretmeyeceğiz! Biz; gençlerimizin kötü yola düşmesini engellemek adına birçok faaliyetlerle onların hem sosyal yaşama entegre olmasını sağlayacağız. Hem de kötü alışkanlıklara yönelmesini engelleyeceğiz. Gençler bizim geleceğimizin teminatıdır. Dolayısıyla eğitim sadece aile de başlamıyor. Çocukları aile dışında eğitimeyiz gözüyle bakamayız. Her birimizin bu konu da muhakkak sorumluluğu var. Biz bu düşünceyle bu derneği kurduk ve bu noktada da her bir bireyin çalışmalarımızda taşın altına elini koyması gerektiğini düşünüyorum.”

 

Ünye KENT Haber 

 

Bu haber toplam 329 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Fevzi, Çakmak’ta, gençler, için, dernek, kuruldu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler