HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
23 Ekim 2021 Cumartesi Saat: 14:19

Turnasuyu Yaşam Vadisi’nde sona doğru…

Alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra imar durumuyla ilgili sürecin bitmesiyle birlikte Turnasuyu Yaşam Vadisi projesinde üst yapı çalışmalarına başlandı.
Turnasuyu Yaşam Vadisi’nde sona doğru…

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “İlçemize değer katmak için geliştirdiğimiz her projede olmadık yerlerden türlü engellerle karşılaştık. Her ne olursa olsun, Gülyalı’ya olan hizmet sözümüzü yerine getireceğiz” dedi.

Turnasuyu Yaşam Vadisi projesinin sadece Gülyalı’ya değil bölgeye değer katacak bir içeriğe sahip olduğunu belirten Gülyalı belediye başkanı Ulaş Tepe, “Turnasuyu Vadisi doğal yapısıyla başlı başına bir yaşam alanı. Ordu’ya en yakın konumda bulunan bu alanda peyzaj düzenlemeleri gerçekleştirerek yürüyüş yolu, bisiklet yolu, çocuk parkı donatılarını ekleyeceğiz. Şehrin gürültüsünden bunalan herkesin doğayla baş başa kalabileceği; içerisinde kafe, mesire alanları, tuvalet, otopark gibi tesis hizmetlerinin yer aldığı bütüncül bir projeyi hayata geçiriyoruz. İlçemize, şehrimize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.  

Birinci etabı en kısa sürede hizmete açmak istiyoruz  

Turnasuyu Yaşam Vadisi projesinin büyük bir proje olduğunu ve etap etap çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Tepe, “Çalışmalarını sürdürdüğümüz alan I. Etabı oluşturuyor. Bu alanda göreve başladıktan hemen sonra alt yapı çalışmalarını başlatmıştık. Zemin dolgusu ve tesviye çalışmalarının ardından imar durumuyla ilgili süreci beklemek durumunda kaldık. Artık üst yapıya başlamış bulunuyoruz. Bisiklet ve yürüyüş yolu zeminleri hazırlandı. Aydınlatma üniteleri, elektrik hatları ve kanalizasyonla ilgili gerekli yapılar oluşturuldu. Çalışmalarımız oldukça hızlı gidiyor. Birinci etabı en kısa sürede tamamlayıp hizmete açmak istiyoruz” diye konuştu.  

Engellemelere rağmen projelerimizi hayata geçirmekte kararlıyız  

Üst yapı çalışmalarının başladığını kamuoyuyla ilk kez paylaştıklarını söyleyen Başkan Tepe, “Daha önceki çalışmalarımızda da gördük ki sorunların çözümü ve ilçeye değer katmak için geliştirdiğimiz her projede olmadık yerlerden türlü engellerle karşılaştık. Biz de artık projelerimizi belli bir seviyede tamamladıktan sonra kamuoyuyla paylaşma yoluna gidiyoruz. Her ne olursa olsun, Gülyalı’ya ve Gülyalılıya olan hizmet sözümüzü yerine getireceğiz” dedi.

Ordu Olay 

Bu haber toplam 175 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Turnasuyu, Yaşam, Vadisi’nde, sona, doğru…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler