HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
27 Ekim 2021 Çarşamba Saat: 11:53

Büyükşehir İtfaiyesinden nefes kesen eğitim…

Ordu Büyükşehir İtfaiyesi’nin sürüş eğitimleri nefes kesti. Tonlarca ağırlıktaki itfaiye araçları ile yapılan eğitimler aksiyon filmlerini aratmadı.
Büyükşehir İtfaiyesinden nefes kesen eğitim…

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli, uygulamalı "Güvenli ve İleri Sürüş Teknikleri"  eğitimi aldı. Zorlu parkurda tonlarca ağırlıktaki itfaiye araçları ile gerçekleştirilen sürüş eğitimi slalom ve ani fren bölümleriyle aksiyon filmlerini aratmadı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, personel eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Her alanda eğitimlerini sürdüren itfaiye ekipleri bu kez de "Güvenli ve İleri Sürüş Teknikleri" eğitimi alarak deneyim kazandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli 30 personelin katıldığı eğitimde, olaylara müdahalede zamanla yarışın ve güvenli sürüşün önemine vurgu yapıldı. 3 gün süren teorik ve pratik olarak iki bölümde düzenlenen eğitimlerde itfaiye araçlarını kullanan sürücülere, güvenli ve ileri sürüş teknikleri anlatıldı.

Pratik eğitimlerde sınırlar zorlandı

Olumsuz hava koşullarında sürüş, frenaj, engelden kaçma, slalom, dar alanda park ve “U” dönüşü gibi zorlu şartlarda sürüş tekniklerini öğrenen personel, trafikte karşılaşılabilecek tüm riskler konusunda da eğitildi.

Uygulamalı eğitimler Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde oluşturulan sürüş parkurlarında gerçekleştirildi. Dubalı alan eğitiminde hız kontrolü ve manevra çalışmaları ile fren ve durma mesafesi çalışmaları yapıldı.

Sürücüler özellikle fren mesafesi çalışmalarında ıslak zeminde durma mesafesinin daha çok uzadığını uygulamalı olarak görme fırsatı yakaladı. Islak zeminde ani frende kayan ve tonlarca ağırlıkla dubalar arasında slalom yapan itfaiye araçlarının görüntüsü ise aksiyon filmlerini aratmadı.

Daire Başkanı Başkan Çınkıl: “Personelimizi sürekli bir aksiyon içinde tutarak müdahalelere hazır hale getiriyoruz”

İtfaiye araçlarının taşıdığı ağır tonaj yükler ve olaylara hızlı müdahale etmesi dolayısıyla özel bir sürüş gerektirdiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, alınan güvenli sürüş teknikleri eğitiminin önemine vurgu yaptı.

Personelin her alanda eğitilmesi için birçok eğitim programı düzenlendiklerini aktaran Başkan Çınkıl, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizde ve ülkemiz genelinde meydana gelen her türlü itfaiye olayına müdahale etmekteyiz. Bu olaylara müdahale konusunda da her an hazır olmamız gerekiyor. Bizlerde bu bağlamda personelimizi gerek sportif faaliyetlerde gerekse eğitim ve tatbikatlarla hazır hale getirerek sürekli bir aksiyon halinde tutmaya çalışıyoruz. Bizler itfaiyeye ihbar geldiği an araçlarımızı hızlı bir şekilde olay yerine ulaştırmak zorundayız. Bu anlamda itfaiye araçları da standardın dışında, üzerinde ağır tonajlı ekipmanların olduğu özel araçlar olması dolayısıyla özel bir sürüş eğitimi gerektiriyor. Biz de bu çerçevede itfaiye araçlarını kullanan personelimize güvenli sürüş eğitimi aldırdık. Eğitimler kapsamında her türlü hava koşullarında araçlarımızın sürüş teknikleri hususunda eğitimler aldırıyoruz. Personelimiz zor şartlarda sürüş eğitimlerinin yanı sıra araçların uzun ömürlü olması için teknik bilgilerde alıyor. Personelimiz tüm bu eğitimlerle hem deneyim kazanıyor hem de olaylara daha hızlı ve etkin müdahale edilmesine imkân sağlıyor” dedi.

Düzenlenen eğitimlerin ardından itfaiye personeline “Güvenli ve İleri Sürüş Teknikleri” sertifikası verildi.


Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 191 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler