HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
27 Ekim 2021 Çarşamba Saat: 15:54

Ordu SMMM Cumhuriyetin 98. Yılını kutladı

Ordu Serbest Muhasebeci ve Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş 98. Yıldönümü münasebetiyle Cumhuriyeti kutladı.
Ordu SMMM Cumhuriyetin 98. Yılını kutladı

“Bağımsızlığın, eşitliğin, çağdaşlığın, özgürlüğün teminatı olan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’imizin 98. yılını biz kez daha büyük bir coşku ile kutluyoruz” ifadelerinde bulunan Başkan Bahadır Baş sözlerine şöyle devam etti;  

“Cumhuriyetimiz, ulusal onurumuzun simgesi, özgürlüğümüzün ve birliğimizin güvencesi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Kurtuluş Savaşı, ulusumuzun var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin ve gelişimin simgesidir.

Destansı bir mücadele sonunda elde edilen Cumhuriyeti, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Ey yükselen yeni nesil, İstikbal sizsiniz.  Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” diyerek bize emanet etti.

Ulusal egemenliğin sağlandığı, bağımsız bir ülke ancak Cumhuriyet rejimi ile gerçekleştirilir.  Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bunu gerçekleştirenlere minnettarlığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

Türk ulusu özlemlerine, kültürel ve toplumsal değerlerine cumhuriyetle sahip çıkmış ve çıkmaya devam etmektedir.

Türkiye, Kurtuluş Savaşı'yla düşmandan, Cumhuriyetle çağdışılıktan ve geri kalmışlıktan kurtulmuştur. Bir yaşam biçimi olan Cumhuriyet, kültürdür, çağdaşlaşmadır, bağımsızlıktır, karanlıktan aydınlığa giden yoldur, cehalete başkaldırıdır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister”. Biz de Atatürk'ün izinden yürümeye, Cumhuriyetimizi yaşatmaya, çağdaş yaşamı sürdürmeye sonuna kadar devam edeceğiz.”

 Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olarak Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 249 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ordu, SMMM, Cumhuriyetin, 98., Yılını, kutladı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler