HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
28 Ekim 2021 Perşembe Saat: 08:30

Büyükşehir’den asfalt ve kaldırım çalışmasına devam…

Büyükşehir tarafından Otogar ile Çamlık arasında yapılan kaldırım düzenleme çalışması sonrası Fevzi Çakmak Mahallesi sahil karşısındaki kaldırımda da düzenleme çalışması başlatıldı.
Büyükşehir’den asfalt ve kaldırım çalışmasına devam…

Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk ve Saraçlı Mahallesinde 7 kilometre sıcak asfalt çalışması yapılması için de çalışma başlatıldı.

Büyükşehir’in Askerlik Şubesi ile Burunucu mahallesi arasında iki yıl önce yaptığı kaldırım düzenlemesinde hala aydınlatma ve refüj çalışması yapılmaması tepkiye yol açıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye sahilinde Otogar ile Çamlık arasında yaptığı bisiklet ve yaya yolu düzenlemesinin ardından kaldırım çalışması devam ediyor. Büyükşehir ekipleri Fevzi Çakmak Mahallesi’nde sahilinin karşısındaki kaldırımda bakım ve düzenleme çalışması başlattı. Ekipler çalışma kapsamında kaldırım zeminindeki kilit taşları sökmeye başladılar. Söküm işlemi tamamlandıktan sonra gerekli altyapı çalışmaları tamamlanıp Fevzi Çakmak Mahallesinde Tabakhane Köprüsü ile Jandarma Komutanlığına kadar olan alanda yaklaşık 1 kilometre baskı beton uygulanacak. Kenar refüj çalışması, aydınlatma ile birlikte yerleştirilecek şehir mobilyaları ile buraya estetik bir görünüm kazandırılacağı belirtildi.

Saraçlı ve Atatürk Mahallesi’nde 7 km sıcak asfalt

Diğer taraftan Saraçlı ve Atatürk Mahallesinde toplam 7 kilometre sıcak asfalt çalışması yapılacağı bildirildi.

Saraçlı Mahallesi Muhtarı Aslan Akbaş; mahallede Akkuş-Niksar Caddesinden başlayan Beton Yol olarak bilinen güzergahın Kabakçı Kayabaşı mevkisine kadar sıcak asfalt döküleceğini, bu güzergahın ileride yapılacak çalışma ile Şeyh Yunus’a çıkan Bağbaşı Caddesi asfaltıyla buluşturulacağını söyledi.

Muhtar Akbaş, mahallede ayrıca Yurt 9. Sokakla Menteşe Deresi ile  Çoldur Sokak’taki Çoldur Deresi arasının da sıcak asfalt çalışmasının başladığını belirterek; “Mahallemiz geniş alanda kurulu büyük bir mahalle. Hizmete çok ihtiyacı var. Bu anlamda mahallemize hizmet yapmaktan geri durmayan Büyükşehir Belediyemiz, Ünye Belediyemiz, Aksa Doğalgaz firmamız, OSKİ, YEDAŞ olmak üzere tüm kurum ve ekiplerine ayrı ayrı teşekkür  ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

Ayrıca Atatürk Mahallesi Muhtarı Zİya Güzelsu’nun verdiği bilgiye göre mahallenin Keşif, Kalaycıoğlu, Şehit Hüseyin Aka, Şehit Hüseyin Kuşçu, Goncagül, Kıyışkan, Akasya, Çağdaş, Şehit Fatih Coşkan sokaklarına sıcak asfalt dökülecek.

Büyükşehir ekipleri hava şartları uygun olduğu sürece çalışmaların kısa zamanda tamamlanacağı ifade edildi.

2 yıl önceki çalışma yarım kaldı

Diğer taraftan yaklaşık 2 yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından Askerli Şubesi ile Burunucu Mahallesi arasında baskı beton çalışması uygulandı. Ancak o günden bu yana aydınlatmanın halen tamamlanamamış olması ve kenar refüj çalışmasının bitirilmemesi çevre esnaf ve sakinlerinin tepkisine yol açıyor.  

Kaldırımda akşam saatlerinden sonra gece boyu karanlığın yarattığı tehlike ve güvenlik sorununa dikkat çeken esnaf ve çevre sakinleri kaldırımda geri kalan aydınlatma ve refüj çalışmasının bir an bitirilmesini istediler.

 Ünye KENT Haber


Bu haber toplam 289 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler