HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
27 Ekim 2021 Çarşamba Saat: 18:17

Cumhuriyet bir değerler topluluğudur

Cumhuriyetin bir değerler topluluğu olduğunu belirten Ordu Teknikerler Derneği Başkanı Musa Kıranlı, “Cumhuriyet Bayramı ülkemizde yediden yetmişe herkes için özel bir yere sahiptir.” dedi.
Cumhuriyet bir değerler topluluğudur

Ordu teknikerler Derneği Başkanı Musa Kıranlı Cumhuriyetin 98. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kıranlı mesajında, “Laikliğin, çağdaşlığın, demokrasinin ve özgürlüğün teminatı, kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet, bu topraklardaki en büyük devrim, İnsan onuruna, yaradılışına en yakışır rejimin adıdır.

Cumhuriyet Bayramı ülkemizde yediden yetmişe herkes için özel bir yere sahiptir.

Cumhuriyet sayesindedir ki bayrağımız dalgalanıyor, minarelerden ezan eksik olmuyor ve hepimiz bu cumhuriyet sayesinde hürriyet havasını teneffüs edebiliyoruz. Ülkemizin doğum gününü kutlamak, bu günü hakkınca yaşamak bize yakışandır, olması gerekendir...

Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, dil, din, ırk, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin toplumsal huzuru en üst seviyede yaşatarak, bölgesinde ve dünyada daha güçlü kılmak hepimizin vereceği ortak çaba, özveri ve hoşgörü ile mümkün olacaktır.

Ne mutlu bizlere ki bugünde Ulusumuz için çok büyük bir bayram olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız. 

Ülkenin gerçek sahibi üretici işgücüdür. Yüksek öğrenimli nitelikli elemanları, üretici işgücü Teknikerler olarak Cumhuriyet kazanımlarına ve değerlerine sahip çıkacağımızdan, 98 yıl önce açılan çağdaşlık yolunda emin adımlarla ilerleyip ilelebet bekçiliğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 98. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanın savunması ve bölünmez bütünlüğü için görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle bir kez daha anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.” dedi.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 202 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Cumhuriyet, bir, değerler, topluluğudur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler