HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
28 Ekim 2021 Perşembe Saat: 13:26

Fevzi Çakmak Derneği, Tanıtım Gecesi düzenledi

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde gençleri kötü alışkanlıklarda korumak, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yürütmek amacıyla kurulan Fevzi Çakmak Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği’nin Tanıtım Gecesi yapıldı.
Fevzi Çakmak Derneği, Tanıtım Gecesi düzenledi

Ünye Fevzi Çakmak Mahallesinde gençleri kötü alışkanlıklarda korumak, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yürütmek amacıyla, 8 duyarlı mahalle sakini tarafından Fevzi Çakmak Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği kuruldu.

Kurucu Başkanlığı’nı Adem Kaya’nın yaptığı kısa adı FEKSADER olan dernek yönetimi, Ahmet Şen, Zeki Sancak, Günay Özbilgin, Arslan Zoroğlu, Mevlüt Bakırcı, Celil Güler, Kadir İyibilen’den oluşuyor.

Derneğin kuruluşunun ardından Tanıtım Gecesi düzenlendi. Tanıtım Gecesi, Fevzi Çakmak Sosyal tesislerinde gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Tanıtım Gecesi Ünye’nin tanınan ve sevilen simalarından yerel sanatçılar Orhan ve Ayhan Köseoğlu’nun müzik dinletisi katılımcıları 1990’lara götürdü.

Tüm katılımcıların eşlik ettiği eserlerle keyif dolu saatler geçirdiği müzik dinletisinin ardından Arif Deryal, Süleyman Aydın ve Ayvaz’ın sahne aldığı müzik dinletisi katılımları adeta büyüledi.

Başından sonuna göz dolduran tanıtım gecesinde, Fevzi Çakmaklı gençlerin horon gösterisi ve Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneğinin halk oyunları gösterisi geceye renk kattı.

Amacımız da hedefimiz de gençlerimizi korumak

Derneğin kuruluş amacı ve hedefleri ile ilgili açıklama yapan FEKSADER Başkanı Adem Kaya, “Bizler gençlerimizin, çocuklarımızın sanatsal ve kültürel anlamda sosyalleşmesini geliştirmek gayesiyle 7 arkadaşımızla birlikte Fevzi Çakmak Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneğimizi (FEKSADER) kurduk. Amacımız geleceğimizin teminatı olan, ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz gençler ve çocuklarımızın sanatsal ve kültürel faaliyetlere yönelmesini sağlamaktır. Bu vesile ile günümüz tehlikelerinden evlatlarımızı korumaktır.” dedi.  

Program, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Türkiye Muhtarlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Hasan Çalışkan ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 316 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Fevzi, Çakmak, Derneği, Tanıtım, Gecesi, düzenledi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler